Malatya Fuarı Bilge Kral Anısına

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş tarafında bu yıl 5. düzenlenecek olan Malatya Anadolu Kitap Fuarı öncesi Malatyalı yazarlar ve STK larla istişare toplantıları toplantısı yapıldı.

Malatya Fuarı Bilge Kral Anısına Malatya Kültür-Sanat

5. KİTAP FUARI ÖNCESİ STK’LAR İLE İSTİŞARE GÖRÜŞMESİ

Ramada Otel'de gerçekleşen istişare toplantısına Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Arif Emecen, Malatya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ercan Turan, Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı İhsan Gençay, Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş Genel Müdürü Sabri Akın, Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ve Malatyalı yazarlar katıldı.

Çakır “Malatya’mızın tanıtımı açısında Kitap Fuarı çok önemli”

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır; Malatya fuarlar şehri olma yolunda her geçen yıl daha da kendini geliştirerek devam ediyor. Malatya Kültür A.Ş yapacağı yeni fuarlarla yılda 10 civarında fuar organizasyonu gerçekleştiriyor” dedi.

Kültür A.Ş tarafında organize edilen fuarların hepsinin ayrı bir öneme sahip olduğunu söyleyen Başkan Çakır, bu fuarlar sayesinde şehirde bir canlılığın olduğunu, ekonomik olarak hareketliliğin yaşandığını ve farklı kültürel etkinliklere sahne olduğunu belirtti.

Türkiye’nin neresine gidersek gidelim her yerinde kitap fuarının konuşulduğunu söyleyen Çakır, “Kitap Fuarı sayesinde Türkiye’nin saygın isimlerini Malatya’mızda ağırlama fırsatı buluyoruz. Yazarlarımızın hepsinde farklı farklı faydalanma durumumuz oluyor. Bugüne kadar emeği geçen bütün herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu senede kitap fuarımızı en iyi şekilde gerçekleştirmek için hep birlikte elimizden geleni yapacağız. Malatya’mızın tanıtımı açısında Kitap fuarı çok önemli, kitap sevgisini öğrencilerimize kazandırılması açısında bir fırsat, inşallah bu senede sizlerin katkılarını ve desteklerini bekliyoruz. Bir misafir olarak değil ev sahibi olarak sizleri görmek istiyoruz” dedi.

Akın “5. Kitap Fuarı Bilge Kral Anısına Olacak”

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş Genel Müdürü Sabri Akın ise, 5. Malatya Kitap Fuarı’nın 10-15 Mayıs 2016 tarihleri arasında kapılarını ziyaretçilere açacağını belirtti.

Malatya Kitap Fuarı’na her geçen gün bölgesel ve uluslararası bir kimlik kazandırmaya çalıştıklarını belirten Akın, bu doğrultuda görüşmelerine devam ettiklerini söyledi.

Bu yılki fuarın ise Bosna Hersek Lideri Bilge Kral Aliyaİzzetbegovicanısına olacağını söyleyen Akın, Bosna Hersek Cumhurbaşkanı Bakir İzzetbegovic’in de fuara katılması yönünde girişimlerde bulunduklarını söyledi.

Sivil Toplum Kuruluşları ve Malatyalı Yazarların Kitap Fuarı ile ilgili görüş ve öneri ile program son buldu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 662
Bu Ay : 4688
Toplam : 4688

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom