Şenliğe 11 İl’den 310 Sporcu Katıldı

Yeşilyurt Belediyesinin Türkiye Satranç Federasyonu Malatya İl Temsilciliğiyle ortaklaşa organize ettiği 2.Yeşilyurt Ulusal Satranç Şenliği Başkan Polat’ın ilk hamlesiyle başladı.

Şenliğe 11 İl’den 310 Sporcu Katıldı Malatya Haber

İnsan zekasına direk olumlu etkileri olduğu bilim adamları tarafından onaylanan satranç branşının toplumda yaygınlaşmasını hedefleyen Yeşilyurt Belediyesinin Türkiye Satranç Federasyonu Malatya İl Temsilciliğiyle ortaklaşa organize ettiği 2.Yeşilyurt Ulusal Satranç Şenliği Başkan Polat’ın ilk hamlesiyle başladı.

“Aklına Sağlık” sloganıyla  bu yıl ikincisi düzenlenen Yeşilyurt Ulusal Satranç Şenliğinin açılış töreni Çavuşoğlu mahallesindeki Büyükşehir Belediyesine ait Kapalı Spor Salonunda yapıldı.

Törene Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Belediye Başkan Yardımcıları, Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Kalay, Mahalle Muhtarları, Satranç İl Temsilcisi Cemal Gürsel Toy, sporcular ve aileleri katıldı.

Malatya ile birlikte toplam 11 İl’den gelen 310 sporcunun katılımıyla minikler, küçükler, yıldızlar kategorilerinde iki gün sürecek satranç şenliğinde dereceye girecek sporculara kupa ve madalyalarla birlikte 10 Bin TL para ödülü dağıtılacak.

“BAŞKANIMIZDA SATRANÇ ANTRENÖRÜ”

Satranç İl Temsilcisi Cemal Gürsel Toy, açılış töreninde yaptığı konuşmada, “Satranç sporcunun geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması adına Yeşilyurt Ulusal Satranç Şenliğini düzenleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’a teşekkürlerimi sunuyorum. Kendisinin satranç antrenörü olması bizim adımıza gurur vesilesidir. Satrancın toplumda yaygınlaşmasına büyük önem veren Başkanımıza ve ekibine tüm sporcular adına teşekkür ediyorum. İki gün sürecek olan müsabakalarımız 7 tur üzerinden oynanacak ve dereceye girecek olan sporcularımıza kupa, madalya ve para ödülü vereceğiz”  dedi.

“SATRANCI SEVDİRMELİ VE YAYGINLAŞTIRMALIYIZ”

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat da satrancın bir akıl oyunu olduğunu çocukların bir yandan eğlenirken diğer yandan da akli melekelerinin geliştiğini, stratejik derinliklerinin güçlendiğini ifade etti.

Satranç şenliğine Malatya’dan ve çevre illerden gelerek katılan tüm sporculara başarı dileklerini sunan Başkan Polat,çocuklarda motivasyonu yükselttiği, davranışları düzelttiği, kendine güveni ve katılımcılığı artırdığı, her yaş için eğlenceli bir spor dalı olan Satranç branşının yaygınlaşmasına önem verdiklerini ifade ederken “Satrancı sevdirmek ve daha fazla kesime yaygınlaşmasını sağlamak adına Belediye olarak çeşitli aralıklarla okullarımızda satranç seti  dağıtıyoruz. Çocuklarımız bu sporu yaparken her türlü açıdan kendilerini geliştiriyorlar. Bu yıl ikincisi düzenlediğimiz Yeşilyurt Ulusal Satranç Şenliğine katılan tüm sporcularımıza başarılar diliyorum”dedi.

Konuşmalardan sonra Belediye Başkanı Polat, şenliğin ilk müsabakasını 9 yaşındaki Esmanur Özdemir ile yaptı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 178
Bu Ay : 4204
Toplam : 4204

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom