MOTAŞ Çalışanlarına Seminer

Çeşitli konularda düzenli olarak sürdürülen eğitimlerde alanında uzman eğitimciler tarafından MOTAŞ çalışanlarına seminerler veriliyor.

MOTAŞ Çalışanlarına Seminer Malatya Eğitim

MOTAŞ, Malatya Büyükşehir Belediyesi Konferans Salonunda düzenlediği seminerde ‘Müşteri Talepleri ve Şikayetleri’ konusu işlendi. Özel bir güvenlik uzmanı tarafından verilen seminer iki vardiya halinde yapıldı.

Müşteri memnuniyetini önceleyen MOTAŞ, müşteri memnuniyetini maksimum düzeye ulaştırmak için Kalite Yönetim Sistemini kurumun her alanına yaymak için verdiği eğitimlerde müşteri taleplerini ve şikayetlerini ele aldı. Kuruma ulaşan şikayetlerin geliş kanalları kategorize edilerek gelen şikayetlerin analizleri sonucu şikayet muhataplarına doğru ve yerinde cevapların verilmesi gerektiği hatırlatıldı.

Tamgacı: “Malatya Yolcusunun %60’ını MOTAŞ Taşıyor”

MOTAŞ çalışanlarının tamamının katılımının sağlandığı programı değerlendiren MOTAŞ Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı şu ifadelere yer verdi: “Hanry Ford 1903’te Ford Motor Company’i kurmadan önce insanlara sorar “Ne istiyorsunuz” der. İnsanlar, “daha hızlı koşan atlar istiyoruz” diye cevap verirler. İnsanların bu yaklaşımını ‘bir yerden bir yere daha hızlı ulaşmak istiyoruz’ diye anlayan Hanry Ford’un başarısının sırrı bu anlayışta yatar. Dünyaca ünlü otomobil fabrikasını kurmaya vesile olan insanların talepleri olmuştur.

Bizler de kurumumuzla ilgili kararlar alırken müşteri taleplerini ve şikayetlerini önemli bir gündem maddesi olarak masaya yatırırız. Bu talepler önemli ölçüde alacağımız kararları etkiler.Yani gönderilen her şikâyet, ulaştırılan her talep bizim için değerlidir.

Müşteri talep ve beklentilerinin sürekli değiştiği günümüzde halkımızın kurumumuza olan güven ve memnuniyeti gün geçtikçe artarak devam ediyor. Bunu nereden mi anlıyoruz? Tabii ki Malatya toplu taşımında büyük pay sahibi oluşumuzdan anlıyoruz. Mesela diğer belediyelerin toplu taşımdakipayları %30’larda seyrederken MOTAŞ Malatya’da %60 civarında bir paya sahiptir.Yine gelen taleplerin hepsine cevap verebilseydik sanırım bu yüzdenin çok yukarılarında seyrederdik. Hat, güzergah ve otobüs taleplerine imkanlarımız nispetinde cevap verebiliyoruz. Yoksa halkımızın bize olan teveccühü üst seviyededir.

Ulaştığımızı bu büyük başarıya,  müşteri deneyimlerinden yola çıkarak yaptığımız analizler ve yarattığımız güven duygusu ile ulaştık. Farklılaşma stratejilerimiz ve müşteri odaklı yaklaşımımız ile yolumuza devam edeceğiz. Amacımız müşteri memnuniyetini maksimum düzeye çıkartmaktır” dedi.

Doğru analiz edilerek yerinde ve zamanında cevaplanan her şikayetin ve karşılanan her talebin kuruma güven kazandıracağı belirtilen açıklamada göz ardı edilmeyen her şikayetin ve müşteri taleplerinin işletmeye ivme kazandıracağı, ufuk açacağı ve çalışmalara yön vereceği de vurgulandı.  

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 57
Bu Ay : 3030
Toplam : 3030

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom