Büyükşehir'den 2 Tır Yardım Daha

Malatya Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde düzenlenen ve başta İyilik-Der ile İHH olmak üzere birçok STK tarafından desteklenen ‘44 Günde 44 Tır’ Yardım Kampanyası tüm hızıyla devam ediyor.

Büyükşehir'den 2 Tır Yardım Daha Malatya Haber

Doğu ve Güneydoğu bölgesindeki mağdur vatandaşlar için düzenlenen kampanya çerçevesinde daha önce 3 kamyon gıda gönderen Malatya Büyükşehir Belediyesi, 7 Nisan Perşembe günü 2 kamyon daha gıda yardımı ile 86 koli ilaç gönderdi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen 2 kamyon gıda yardımının gönderilmesi dolayısıyla Malatya Büyükşehir Belediyesi önünde bir tören düzenlendi. Törene, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Şefik Şengün, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Mahmut Öner Özer, Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, Daire Başkanları, Şube Müdürleri, İHH İnsani Yardım Vakfı Malatya Şube Başkanı Ömer Derin, İyilik-Der Malatya Temsilciliği Yöneticisi Mehmet Yel ile bazı STK temsilcileri katıldı.

Emeği geçenlerden Allah razı olsun

Törende ilk olarak konuşan AK Parti İl Başkan Yardımcısı Mahmut Öner Özer, tüm İslam Alemi’nin RegaibKandili’ni kutlayarak, “Bugün hayır kervanında birlikteyiz. Belediyemizin organize etmiş olduğu ve duyarlı sivil toplum kuruluşlarımızın katkısıyla tırlarımızı gönderiyoruz. Bu yardım tırlarınıTürkiye’mizin dört bir yanındaki yardımlara ilaveten gönderiyoruz. Rabbim ülkemize güzel günler ihsan eylesin. Emeği geçenlerden Allah razı olsun. Büyükşehir Belediyemiz ile sivil toplum kuruluşlarına teşekkür ediyoruz” dedi.

Mağdurlara dağıtılacak

İyilik-Der Malatya Temsilciliği Yöneticisi Mehmet Yel ise ‘44 Günde 44 Tır Yardım Kampanyası’nın başlatılmasından dolayı Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı ve ilgili daire başkanlıklarınateşekkür etti. Yel, “Bu 2 tırın içerisinde 1000 gıda kolisi var. Kolilerin içerisinde, çay, şeker, pirinç, un, makarna, helva, yağ ve muhtelif diğer gıda maddeleri bulunuyor. Bu iki tırımızın biri Diyarbakır’da mağdur olan mazlumlara gidecek. Diğeri de Van’da özellikle doğuda mağdur olmuş yaklaşık 90 bin kardeşimiz var. Oradaki mağdurlara dağıtılacak. Ayrıca 150 bin lira değerinde Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen ilaç var. Gaziantep’te Suriyeli hastaların tedavi gördüğü hastaneye teslim edeceğiz” dedi.

Bir ve beraber olacağız

İHH Malatya Şube Başkanı Ömer Derin de Regaib Kandili dolayısıyla yardım konvoyunun daha da anlamlı olduğunu belirterek, günümüzde her zamankinden daha fazla kardeşliğe ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Derin, “Büyükşehir Belediyemize, STK’lara ve İyilik-Der ile destek veren herkese teşekkür ediyoruz. Biz binlerce yıl aramızdaki farklılıkları gözetmeksizin bir arada yaşamayı başarmış bir milletiz. Tekrar bunu başaracağız. Bir ve beraber olacağız. Kenetleneceğ3iz. Bu tırlar sembolik anlamda bunu ifade ediyor. Aramıza sınır koymak isteyenlere, hiçbir sınır koyamayacaklarını, farklılıkların bizi bölemeyeceğini ifade etmek amacıyla, tırlarımız kardeşlik elini uzatan tırlar olacak. Bu vesile ile emeği geçen tüm arkadaşlarımıza, teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Yardım Kervanı devam ediyor

Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Şefik Şengün de yaptığı konuşmada, Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde yardım kervanının devam ettiğini belirterek, “Özellikle İyilik-Der ve İnsan Hakları Derneği bize büyük destek veriyorlar. Bu yardımlarımız doğudaki mağdurlara ve mültecilere gönderilmek üzere hazırlandı. Diyarbakır ve Van’a gidecekler. Emeği geçen bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum. Tüm kardeşlerimin RegaibKandili’ni kutluyorum” şeklinde konuştu.

150 bin liralık ilaç yardımı

Gıda yardımının yanı sıra Malatya Büyükşehir Belediyesi, özellikle hasta göçmenlerin tedavisinde kullanılmak üzere 86 koliden oluşan 150 bin lira değerindeki ilaçları da Gaziantep’e gönderdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 276
Bu Ay : 6291
Toplam : 6291

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom