MASKİ Şebeke Yenileme Çalışmaları Sürüyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Salköprü ve Çavuşoğlu Mahallesi’nde içmesuyu şebeke hattı yenileme çalışmalarına devam ediyor.

MASKİ Şebeke Yenileme Çalışmaları Sürüyor Malatya Haber

Yapılan ve devam eden çalışmaları yerinde inceleyen Malatya Büyükşehir Belediyesi MASKİ Genel Müdürü Dr. Özgür Özdemir, 11.655 metre hattın döşendiğini ifade ederek, kalan yerlerin de en kısa zamanda tamamlanarak her iki mahallede yaşayan vatandaşların içmesuyu konusunda rahata kavuşacağını kaydetti.

PVC ve Asbest boruların yerine daha temiz, daha kaliteli, daha uzun ömürlü olan duktil boruların döşendiğini söyleyen Dr. Özgür Özdemir, “Her iki mahallede suların üst katlara çıkmadığı yönünde sık sık şikayetler alıyorduk. İncelemelerimiz sonucunda bu mahallerimizin içmesuyu şebeke hatlarını tamamen yenileme kararı almıştık.  Bu bölgelerimizi pilot bölge seçtik. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte sorun ortadan kalkmış olacak. Toplamda 25.000 metrelik bir çalışmamız olacak. Şu ana kadar 11.655 metrelik kısmını tamamladık.

Kalan yerler için de çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. 2.5 milyon TL’ye mal olacak bu çalışma neticesinde her iki mahallede yaşayan yaklaşık 10.000 vatandaşımız su sorunu yaşamayacak. Yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte yoğun bir tempo ile çalışmalar devam edeceğinden dolayı üç ay gibi kısa bir sürede buradaki işimizi bitirmiş olacağız. Özellikle kazılardan dolayı vatandaşlarımız haklı olarak şikayetçi. Ben biraz daha sabretmelerini rica ediyorum. İnşallah iş tamamlandığında ortada hiçbir sorun kalmayacak” diye konuştu.

Salköprü Mahallesi Muhtarı Mehmet Dönmez ise, Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin ve MASKİ Genel Müdürlüğü’nün her konuda aralıksız çalıştığını ifade ederek, mahallelinin heyecanla işin bitmesini beklediğini kaydetti. Özellikle üst katlarda oturan vatandaşların içmesuyu konusunda büyük sıkıntı yaşadığını ve yapılacak olan bu çalışmalar neticesinde suların tazyikli bir şekilde akacağını kaydeden Muhtar Dönmez, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır’dan Allah razı olsun. Kendisine sorunu ilettiğimiz andan itibaren her iki mahallemizde de çalışma başlattı. Sorunların tespitinin ardından işe koyuldular. İnşallah en kısa zamanda sorunumuz giderilmiş olacak. Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır olmak üzere MASKİ Genel Müdürümüz Sayın Dr. Özgür Özdemir ve ekibine mahallelim adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.   

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 192
Bu Ay : 4218
Toplam : 4218

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom