Kerem Kınık Kızılay Başkanı Seçildi

Delegelerin çoğunluk oyunu alan genel başkan yardımcısı Dr. Kerem Kınık, Türk Kızılayı Genel Başkanı seçildi. Hekimhanlı olan Dr. Kınık’ın seçilmesi Malatya’da sevinçle karşılandı.

Kerem Kınık Kızılay Başkanı Seçildi Türkiye-Dünya

Türk Kızılayı Olağan Genel Kurulu bugün yapılan seçimle tamamlandı. Ahmet Akar’ın girmediği seçime Dr. Kerem Kınık ve Nihat Adıgüzel'in listeleri ile seçime girildi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'un katıldığı genel kurulda konuşmaların ardından seçime gidildi.

Delegelerin çoğunluk oyunu alan genel başkan yardımcısı Dr. Kerem Kınık, Türk Kızılayı Genel Başkanı seçildi. Hekimhanlı olan Dr. Kınık’ın seçilmesi Malatya’da sevincle karşılandı.

 Malatya üst delegesi olan  Dr. Ali Yalçın’ın yer aldığı divan  yerini alarak kurul seçimini gerçekleştirdi.

Genel Kurulu’nda bin 303 delegenin oy kullandığı belirtildi. Dr. Kerem Kınık ve Nihat Adıgüzel'in listelerinin yarıştığı genel kurulda geçerli oyların çoğunu alan Dr. Kerem Kınık genel başkan seçildi.

Seçimin ardından teşekkür konuşması yapan  Dr. Kınık, “Bizleri iyilik yolunda istihdam eden yaratıcımıza hamd-ü sena ediyoruz. Peygamberimize salad ve selam ediyoruz” dedi.

Kerem Kınık’ın genel başkanlığındaki  yeni yönetim kurulunda Av. Ayşegül Genç, İsmail Hakkı Turunç, Hüseyin Can, Dr. Naci Yorulmaz, Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz, Tuncay Kopuz, Ercan Tan, Sabahattin Tezdiğ, Cengiz Yurdabekçi, Ahmet İşgüzar yer alıyor. Denetim kurulu ise Prof. Dr. Turan Arslan, Av. Ali Dilber, Cengiz Koç, Ahmet Hiznlıoğlu, İlhami Yıldırım'dan oluştu.

DR. KEREM KINIK KİMDİR?

Yeryüzü Doktorları Türkiye Yönetim Kurulu Başkanlığını  da yapmış olan Dr.Kerem Kınık,

Halen Türk Kızılayı Genel Başkan Yardımcılığını yürütüyordu. Dr. Kerem Kınık 1970’de Malatya Hekimhan’da doğdu.

Kanlıca, Bebek ve Paşabahçe’de ilk ve orta öğrenimini tamamladı. 1993’de İstanbul Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Amasya'da Sağlık Ocağı Sorumlu Hekimliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık Dairesi’nde 1999 yılına dek Müdür Yardımcısı olarak çalıştı. İstanbul 10. dönem İl Genel Meclisinde Meclis Üyesi ve  Sağlık Komisyonu Başkanı olarak görev aldı. Avrupa Birliği Bölgeler Asamblesi Sağlık ve Sosyal Politikalar Komisyonunda İstanbul’u temsilen yer aldı. İngiltere’de Portsmouth Üniversitesinde Stratejik Bilgi Teknolojileri Yönetimi eğitimi aldı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 17
Bugün : 215
Bu Ay : 215
Toplam : 215

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom