Doğanşehir Pancar Kotasını Dolduramadı

Malatya’nın Doğanşehir ilçesinde pancar ekicileriyle bir araya gelen Şeker İş Sendikası Malatya Şube Başkanı Nuri Murat, “Doğanşehir’de pancar kotasında henüz beklenen neticeyi alamıyoruz” dedi.

Doğanşehir Pancar Kotasını Dolduramadı Malatya İlçe

Doğanşehir ilçesinde pancar üreticileriyle bir araya gelen Şeker İş Sendikası Malatya Şube Başkanı Nuri Murat, Malatya Şeker Fabrikası için Doğanşehir bölgesinin çok önemli olduğunu kaydetti. Başkan Murat, “Doğanşehir önemli potansiyele sahip bir ilçe, bu nedenle bizler, sizlerin fabrikanıza sahip çıkmanızı istiyoruz. Doğanşehir’in pancarı çok kaliteli.

Başbakanımızın pancar fiyatlarını açıklamasıyla pancar ekiminde rekor kırmayı hedefliyoruz ve hedefimiz 500 bin ton pancar ekmek. Bu rekor son 20 yılın rekoru olacak. Bu sene şu ana kadar yaklaşık 30 bin dekar pancar ekimi yaptık. 40 bin dekar daha pancar ekeceğiz. Bu da Malatya’nın rekoru olacak. Doğanşehir bölgesi önemli bir bölge, bizim göz bebeğimiz, pancarı çok kaliteli, maliyeti daha düşük, geçmişte Doğanşehir’de 60 bin ton pancar olurken, geçen yıl 3 bin 300 bin ton çıktı.

Bu sene Doğanşehir’e 25 bin ton kota verdik, şu anda 13 bin ton olarak taahhüt verdiler. Fiyat olarak da 190 kuruş olarak veriliyor. Bu da Doğanşehir’e 210 kuruş olarak ödenecektir ve bu pancar için büyük bir rakam. Ayrıca çiftçilerimize seslenmek istiyorum, kotalarını doldursunlar. Özelleştirme Yüksek Kurulu tarafından özelleştirilen yerimizi belediyeye devir ettik. Başkanımıza güveniyorum, en kısa zamanda binamızı yapıp bize teslim edecekler” diye konuştu.

Pancar ekicileri ise çağrıda bulunan Murat, “Gelin kotamızı dolduralım, kayısı her sene olmuyor. Tütün vatandaşı zehirliyor, gelin pancar ekelim” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Son Eklenen Firmalar

Fahrikayahan TAKSİ

FİRMA DETAYI

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom