Polat, Öğrencilerle Bir Araya Geldi

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Yeşilyurt Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret ederek, 'Gelecek Hepimizin Projesi kapsamında öğrencilerle keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

Polat, Öğrencilerle Bir Araya Geldi Malatya Haber

Okulun toplantı salonunda gerçekleşen söyleşiye Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Belediye Başkan Yardımcısı Haydar Şahin, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Muaz İçen, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Lütfi İnan, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Ziyarette öğrencilerin yoğun ilgi ve sevgisiyle karşılaşan Yeşilyurt Belediye Başkanı Polat, eğitim ve iş hayatındaki deneyimlerini paylaştığı sohbette ülkenin içinde bulunduğu durum, bilgi ve eğitimin önemi, değerler kavramı ve gelecek Türkiye'sinde gençlerin üstlenmesi gereken misyon ve vizyona ilişkin önemli konuştu.

Yeşilyurt İmam Hatip Lisesi’nden çok önemli siyasetçi ve bürokratın çıktığını ifade eden Polat, imam hatip okullarının ayrıcalıklarından ve farklılıklarından bahsetti. Polat, “Anadolu'nun dört bir yanında yükselen imam hatip okullarının imanlı, ahlaklı, hem bu dünyayı bilen hem de ahiretini mahmur etmek için çalışan gençlerin yetişmelerine katkı sunmak için kurulmuştur. Toplumun gelişmesi ve ilerlemesine katkı sunan bir anlayışta hizmet veren imam hatiplerde yetişen isimlere baktığımızda çok değerli siyasetçiler, bilim adamları, bürokratlar ve valilerin çıkmış olduğunu görürüz.

Gümrük ve Ticaret Bakanımız Bülent Tüfenkci hem Yeşilyurtlu hem de Yeşilyurt İmam Hatip Lisesi mezunu, bizler kendisi ile gurur duyuyoruz. İmam hatipler inancın ışığında eğitimi ayrıcalık gören bir düşünceye sahiptir. Okulunuzun kıymetini bilin ve yaptığınız işi asla hafife almayın, zorluklarda geri çekilmeyin, derslerinize iyi motive olur çalışırsanız gelecekte çok önemli makamlara gelebilirsiniz. Hayalleriniz ve hedefleriniz olsun, bunlara ulaşmak için tabii ki fedakarlık ve çok çalışmak gerekir. Hayatın bütünü sınavdır, bu sınavı cesaretli, kararlı ve inançlarına bağlı kalanlar kazanır. Rabbım bizlere son nefesimize kadar insanlığa hizmet etmeyi, adaletli olmayı, İslam’ı en güzel şekilde yaşamayı, dinimize, vatanımıza ve bayrağımıza faydalı olmayı nasip etsin. Son nefesimize kadar imtihanda olacağız, buna göre yaşayalım” şeklinde konuştu.

Başarıya giden yolda azimli bir şekilde çalışmanın önemli olduğunu aktaran Polat, gençlere memleketlerine ve yaşadıkları coğrafyaya sahip çıkmaları hususunda nasihatlerde bulunurken, dünyayı tanımanın ancak ilimle mümkün olacağının altını çizdi. Polat, "Ülkenin geleceğinin terör odaklarından arındırılmış huzurlu olmasını istiyorsak, çok çalışmalı, birlik ve kardeşlik duygularına sahip olmalıyız. Yaşadığımız coğrafyanın ve elimizde bulunan imkanların kıymetini hepimizin iyi bilmesi lazım. Gençlerle bir arada olmak, sizlerle sohbet etmek çok güzel bir duygu. Sizlerin enerjinizi, vatanınıza ve milletinize bağlılığını görmek gelecek açısından bizleri umutlandırıyor.

Gençlerimiz okudukça, yeni bilgiler öğrendikçe, kendilerini geliştirdikçe ülkemizin geleceği aydınlık olacaktır. Bizim öğrenci ve genç kardeşlerimizden beklentimiz memleketini ve vatanını seven, ahlaklı ve karakterli iyi insan olmalıdır. Okul yıllarında göstereceğiniz gayret gelecek planlamanızda sizlere önemli getiriler sağlayacağı gibi bu yaşlarda çok çalışarak, eğitimli olarak ülkemizin her yönden gelişmesine katkı sunmasını bekliyoruz. Hepimizin olduğu sizlerin de omuzlarınızdaki yük fazla ancak inanarak, yüreğimizdeki iman ve irade ile bu işin üstesinden hep birlikte geleceğiz. Bilim, teknoloji, ilim, irfan ve araştırmadan uzaklaşamadan, yaptığımız ne iş olursa olsun sürekli daha iyisini hedefleyerek, çok çalışarak ülkemizi çok daha iyi yerlere getirmek zorundayız” ifadelerini kullandı.

"MESLEĞİNİZİ YETENEKLERİNİZE GÖRE BELİRLEYİN"

Polat, öğrencilere meslek seçimiyle ilgili tavsiyelerde bulunarak, meslek seçiminde yeteneğin çok önemli olduğunu kaydetti. Polat, “Kendi yeteneklerinizin öncelikle farkına varıp buna göre gelecek ideallerinizi belirlemeniz gerekiyor. Lise yıllarında atacağınız adımlar ve vereceğiniz kararlar sizin hayatınıza şekil verecektir. Toplumun genel kurallarına kendinizi hapsetmeyin, farklı düşünmeye çalışın, en iyi neyi yapabileceksiniz onun peşinden gidin.

Hayatınızda korkuya yer vermeyin, kararlı olun. İnternet oyunlarının hayatınızın tamamını ele geçirmesine izin vermeyin. Müfredatta yer alan derslerinizi en iyi şekilde yaptığınızı biliyoruz ama toplumsal meselelere daha fazla hassasiyet gösteren bir duruş sergilemeniz de ülkemiz için büyük önem arz etmektedir. Ayrıca şu andaki ders müfredatında Arapça öğreniyorsunuz fakat bu yeterli olmayacak. Arapçanın yanında İngilizce, Fransızca ve diğer dillerden en az beş tanesini öğrenmeniz lazım. Akıcı bir yabancı dil bilmek, sizin için büyük avantaj olacak. Türkiye'nin ve kendi geleceğinize doğru bir yön çizmek istiyorsanız birçok yabancı dili bilen yöneticiler olmak zorundasınız" diye konuştu.

Programın sonunda öğretmen ve öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektiren Polat'a öğrenciler kara kalem çalışması tablo hediye etti.
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 630
Bu Ay : 7114
Toplam : 11863

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom