Darende'ye KOSGEB Destekli Kurs Açılıyor

Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Darende Belediyesi olarak ekonomiye katkı sağlamak ve profesyonel girişimciler yetiştirmek üzere KOSGEB destekli ve uygulamalı girişimcilik kursu açtıklarını söyledi.

Darende'ye KOSGEB Destekli Kurs Açılıyor Malatya İlçe

Darende ilçesinde KOSGEB destekli uygulamalı girişimcilik kursu açılıyor. Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, açtıkları uygulamalı girişimcilik kursu kayıtlarının 22 Mart’a kadar devam ettiğini söyledi. Eser, “65. Hükumetimiz, işini kurmak isteyen gençlere 50 bin lira hibe olmak üzere 100 bin lira faizsiz geri ödemeli destek kredisi ile girişimcilere özel destek sağlıyor. Ancak bu yasanın alt yapısı çok önemli ve KOSGEB destekli belge isteniyor. Darende Belediyesi olarak biz de KOSGEB destekli, belgeli ve uygulamalı girişimcilik kursu açmaya karar verdik. Darendelilerin yapısında ve genlerinde olan girişimcilik azimlerini biz sadece belgelemek istiyoruz” diye konuştu.

Açılan bu kurs ile genç girişimciler proje karşılığı 50 bin TL’ye kadar hibe ve isteyenler için de 100 bin liraya kadar faizsiz kredi verileceğini ancak ilk şartın KOSGEB belgesi olduğunu hatırlatan Eser, girişimcilik kursunun 20 saat süreceğini ve katılımcılara sertifikalarının verileceğini ifade etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 672
Bu Ay : 3645
Toplam : 3645

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom