Ailecek Camideyiz

Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından “Ailecek Camideyiz” etkinlik programı başlatıldı.

Ailecek Camideyiz Malatya Haber

İlk etkinliğe katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “Bütün aileler çocuklarını mutlaka bir camiye götürmeli, birlikte gidebilmeli” dedi. 

Battalgazi’de bulunan tarihi Ulu Cami’nde gerçekleştirilen programa Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın yanı sıra Battalgazi Müftüsü Mehmet Emin Eneç, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertan Mumcu, Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı İhsan Gençay, şube müdürleri ile çocuklarıyla birlikte aileler katıldı. Yaklaşık 40 ailenin ye aldığı programda Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, çocuklarla tanışıp sohbet etti. Daha sonra cemaatle öğle namazı kılındı. Namazın ardından Battalgazi Müftüsü M.Emin Eneç, namazla ilgili olarak kısa bir vaazda bulundu. Ulu Cami İmamı Sait Uçar’ın camiyle ilgili bilgi verdiği programda daha sonra Çakır, çocuklara seccade hediye etti. Cami çıkışında gazetecilere açıklamalarda bulunan Çakır, özellikle çocukları değerlerimizle buluşturup bilinçlendirmek amacıyla programı düzenlediklerini belirterek, “Geriye baktığımız zaman ve geleceği düşündüğümüz zaman çocuklarımıza daha fazla önem vermemiz gerektiği bir gerçek” şeklinde konuştu.

“ÇOCUKLARIMIZ KENDİ DEĞERLERİNE SAHİP ÇIKABİLMELİ”
Çakır, çocuklara vatan bilinci, ülke-bayrak sevgisi, iyi bir öğrenci, iyi bir evlat ve iyi bir kardeş olma duygusunun öğretilmesi gerektiğini kaydetti. Çakır, “Büyükşehir Belediyesi olarak bütün eğitim birimlerimizde, tüm sosyal tesislerimizde çocuklarımıza yönelik bütün bu çerçeve içerisinde bir yaklaşım sergiliyoruz. Bu etkinlik de bunlardan bir tanesi. Çocuklarımız özellikle kendi değerlerine sahip çıkabilmeli, kendi inançlarını bilmeli, camilerini bilmeli. Ailelerimizin en azından belli günlerde çocuklarıyla camilere gelmeleri, saymış olduğumuz meziyetleri çocuklarına kazandırma adına çok çok önemli. Bizler de bu anlamda ailelerimize katkıda bulunmak için arkadaşlarımız güzel bir program düzenlemişler. Battalgazi’de çok kadim bir kültürümüz var. Dolayısıyla hem tarihi eserimizi hem buranın kıymetini, değerini çocuklarımıza öğretmek hem de çocuklarımıza inancımızla ilgili bir bilgi verebilmek için buradayız. İnşallah belli bir ölçüde programın ilkini başlatmış olduk. Bu tekrar ederek bir örnek olsun istiyoruz. Bütün aileler çocuklarını mutlaka bir camiye götürmeli, birlikte gidebilmeli. İşte görüyoruz terör bu kadar nasıl yayılıyor. Bunun temelinde bilinçsizlik var. Kötü alışkanlıklar, bağımlılıklar nasıl başlıyor, çocuklarımıza belki bu değerleri yeteri kadar öğretmememizin neticesinde ortaya çıkıyor. Dolayısıyla biz çocuklarımıza bu anlamda ne kadar sahip çıkarsak, ne kadar bilinçli çocuklar yetiştirebilirsek geleceğimiz açısından da o kadar katkısı ve faydası olur. Etkinliğe katılan velilerimizi tebrik ediyorum” diye konuştu.

Daha sonra aileler Kernek Külliyesi’ne alınarak yemek ikramında bulunuldu. Program kapsamında ayrıca günün hatırası olarak aile fotoğrafları çekildi. “Ailecek Camideyiz” programının ikinci etkinliği 27 Mart 2016 Pazar günü Uçbağlar Cami’nde, üçüncüsü 24 Nisan Pazar günü Kernek Küliyesi Cami’nde, dördüncüsü de 29 Mayıs Pazar günü Özgür Tepe Cami’nde gerçekleştirilecek. Etkinliklere katılmak isteyenler Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi’nin 0422 377 19 32 numaralı telefonuna başvurarak kayıt yaptırabilirler.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 13
Bugün : 175
Bu Ay : 3316
Toplam : 3316

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom