Yeşilay Haftası Kutlamaları

Malatya’da,1-7 Mart Yeşilay Haftası münasebetiyle Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında, Malatya Yeşilay Cemiyeti ve Malatya Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından ortaklaşa olarak düzenlenen uyuşturucu ve madde bağımlılığı ile mücadele temalı stand, karikatür ve fotoğraf sergisi açıldı.

Yeşilay Haftası Kutlamaları Malatya Haber

Uyuşturucu ve madde bağımlılığına dikkat çekmek için hazırlanan sergiye Malatya Park Alış Veriş ve yaşam Merkezi ev sahipliği yaparken vatandaşlar ve çocuklar sergiye yoğun ilgi gösterdi.

Malatya’da bağımlılıklara karşı farkındalık arttırmak için bu tür ekinlikler düzenlediklerini ifade eden Malatya Halk Sağlığı Müdür Vekili Dr. Burak Yıldırım “Biz Halk Sağlığı Müdürlüğü olarak yaklaşık 52 bin öğrenci ve velilerimize eğitimler veriyoruz ve kültür, sanat aktiviteleri düzenliyoruz. Amacımız uyuşturucu ve madde bağımlığına karşı halkımızı bilinçlendirmek” diye konuştu. Madde bağımlılığının toplum için de çok önemli bir sorun olduğunu belirten Yıldırım “Madde kullanımı ve bağımlılığı, tüm dünya ülkelerinin genelinde, başta maddeyi kullanan kişiyi, sonrasında da ailesini ve toplumu etkileyen çok önemli bir sağlık sorunudur. Kullanma yaşının ilköğretime kadar düşmüş olması ve kullanım yaygınlığındaki artış hızı, alarm niteliğindedir. Bu da, acilen önleyici faaliyetlerin önemini arttırmaktadır. Bunun için biz halk sağlığı müdürlüğü olarak bu konuda elimizden geleni yapacağız” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom