Maliye Çalışanların Hakları Verilmiyor

Büro Memur-Sen Malatya Şube Başkanlığı tarafından Vergi Haftası dolayısıyla bir basın açıklaması yapıldı.

Maliye Çalışanların Hakları Verilmiyor Malatya Haber

Büro Memur-Sen Malatya Şube Başkanı Feyim Bingöl, maliye ve gelir idaresi çalışanlarının haklarının verilmediğini ifade ederek, bir an önce sorunların çözülmesi gerektiğini kaydetti.

Vergi Haftası dolayısıyla açıklama yapan Büro Memur-Sen Malatya Şube Başkanı Feyim Bingöl, maliye çalışanlarının haklarının unutulduğunu söyledi. Büro Memur-Sen olarak Vergi Haftasını farklı etkinliklerle kutlamak istediklerini kaydeden Bingöl, ancak Türkiye gelirlerinin büyük bir bölümünü oluşturan vergileri toplayan, devletin bütçesini yapan, harcamalarını kontrol eden Maliye Bakanlığı çalışanlarının haklarının verilmediğini kaydetti. Bingöl, “Ülke ekonomimizin can damarı olan vergi gelirlerinin düzenli olarak toplanması çok önemlidir. Bu büyük görev maliye çalışanları tarafından yerine getirilmektedir.

Gelir ve gider hesaplamalarında en küçük bir aksama yaşansa ülkemizin her alanı olumsuz yönde etkilenmektedir” şeklinde konuştu. Bingöl, maliye çalışanlarının Türkiye ekonomisinin sağlam temellere oturması için, vatandaşlar için, çocukların geleceği için gece gündüz demeden, mesai mefhumu gözetmeden büyük bir titizlikle çalıştığını ifade etti. Bingöl, “Milyarlarca vergiyi tahsil eden, ekonomiye yön veren maliye çalışanları, önemli görevler icra etmesine rağmen maalesef emeklerinin karşılığını alamamaktadır. Mali ve özlük haklarda geriye gidişler, ödenmeyen ek ödemeler ve fazla mesai ücretleri, bir türlü açılmayan sınavlar ve daha birçok haksızlık nedeniyle çalışanların moral ve motivasyonu bozulmuş, çalışma heyecanı ve barışı yok edilmiştir.

Büro Memur-Sen olarak maliye ve gelir idaresi çalışanlarının uğradığı haksızlıklara artık yeter diyoruz. Bizler, tüm kamu çalışanlarına istediğimiz gibi maliye ve gelir idaresi çalışanlarının da alın terinin karşılığını istiyoruz. Yeni Türkiye yolunda emin adımlarla yürümek istiyorsak, bölgemizde ve dünyada daha da güçlenmek istiyorsak, ekonomimizin daha üst seviyelere çıkmasını istiyorsak öncelikle ülkemizin ekonomisinin başında bulunan maliye ve gelir idaresi çalışanlarının sorunlarını bir an önce çözmeliyiz” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 77
Bu Ay : 8957
Toplam : 8957

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom