Vergi Dairesi Başkanı'na Ziyaret

Basın İnternet Medya Yayıncılar Derneği (BİMYAD)Genel Başkanı Selim Apohan ve yönetim kurulu üyeleri, Malatya Vergi Dairesi Başkanı Yunus Poyraz’ı makamında ziyaret ederek, Vergi Haftasını kutladı.

Vergi Dairesi Başkanı'na Ziyaret Malatya Haber

Vergi Haftası dolayısıyla Malatya Vergi Dairesi Başkanı Yunus Poyrazı makamında ziyaret eden BİMYAD Genel Başkanı Selim Apohan, derneğin kuruluş amacı ve internet medyası hakkında bilgi verdi.

Apohan, "Derneğimiz bir yıl gibi kısa bir sürede kurulmasına rağmen 35 tane faal durumda internet haber sitesini bir çatı altında toplamayı başarmıştır. BİMYAD ailesi Elazığ, Adıyaman Sivas, İstanbul, gibi çevre illerdeki İnternet medyasında söz sahibi olan birçok site derneğimize üyedir. Yakında birçok ilimize temsilcilikler vermek suretiyle daha güçlü ve tarafsız, özgür, kaliteli yayıncılıkla ülkemize hizmet edeceğiz. Üye sayılarımız da her geçen gün artıyor. Öncelikli hedefimiz, sağlam zeminler üzerinde temel atmak istiyoruz.

Ayrıca sizlerin Vergi Haftanızı kutluyoruz. Ülkemizde vergi bilinci her geçen gün artıyor. Bunların kanıtı ise toplanan vergiler ve yapılan yatırımlarla, hizmetler” şeklinde konuştu. Malatya Vergi Dairesi Başkanı Yunus Poyraz ise basının herkes için önemli olduğunu ifade ederek, vergi bilinci hakkında konuştu. Poyraz, “Vergi haftasının temel amacı, toplumda vergi bilincini benimsetilmesi ve devlet kurumları arasında sivil toplum kuruluşları arasında ilişkileri daha yaygın hale getirmek.

Vergiyi daha tahsil hale getirmek. Biz buna vergide gönüllü uyum diyoruz. Vergide gönüllü uyumunu en üst seviye çıkarmak için vergi haftası etkinliklerini yapıyoruz. Burada tabi birinci önceliğimizin özellikle çocuklarda vergi bilincinin oluşması yani toplumda şöyle veya böyle belli bir seviyeye toplum bilincini ve vergi bilinci var. Ama çocuklarımızda yeniden vergi bilincini oluşturmak ve üst seviyede oluşturmak adına bu tür vergi haftası etkinlikleri yapıyoruz.

Bu çerçevede inşallah dolu, dolu bir vergi haftası kutlaması yapacağız. BİMYAD Genel Merkezini de duyarlılıklarından dolayı kutluyorum. Vergi haftasında bizleri ziyaretleri ayrıca büyük önem arz ediyor. Basın hepimizin gözü ve kulağı. Çok önemli görevi ifa ediyorsunuz. İnsanları bilgilendirmede basın sadece bizim için değil herkes için çok önemlidir” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 632
Bu Ay : 20456
Toplam : 52800

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom