Yok Böyle Bir Mesire Alanı

CHP Battalgazi Merkez İlçe Başkanı Avukat Selahattin Sarıoğlu, Malatya'ya 25 km mesafede inşa edilen Kapıkaya Barajı çevresi baştan planlanırsa önemli bir mesire yerine dönüşebilir, dedi.

Yok Böyle Bir Mesire Alanı Malatya Siyaset

KAPIKAYA BARAJI ÇEVRESİ TAM DA MALATYA’NIN EKSİKLİĞİNİ DUYDUĞU PARK OLABİLİR

 

Selahattin sarıoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleriyle birlikte Kapıkaya Barajında basına açıklamalarda bulundu.

“Malatya’da bulunan parklar hemşerilerimizin park ihtiyacını karşılamıyor. Malatya’nın ivedi olarak park sözcüğünün sözlüklerdeki, evrensel düzeydeki tanımına uygun bir parka kavuşturulması gerekir.” diyen Sarıoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “ İsmetpaşa Parkımız var birkaç operasyon geçirdi, onca para döküldü ama her seferinde önceki halini aratır etti.

Park, beton, taş, ışık, bina görüntüsüyle parktan çok ticari bir alanı çağrıştırıyor. Abdullah Gül Parkı var, güzel düzenlenmiş ama orası da kafelerin, lokantaların, satıcıların işgali altında. Her iki park da anayola sıfır olduğu için şehrin gürültüsünü, egzoz kokusunu, yoğunluğunu içine alıyor. Malatya’nın yıllardır piknik alanı olarak kullanılan Orduzu Pınarbaşı, şimdiki adıyla Turgut Özal Parkı var ki orası da Malatya’nın yükünü kaldıramıyor; insanlar et et üstünde, diz dize piknik yapıyor. Çukurda olduğu için de dumanlar dağılmayıp insanların üzerine çöküyor. İşte kent gürültüsünden, basıncından, trafiğinden, koşuşturmasından bunalan insan toprağa, suya, temiz havaya özlem duyuyor. Yürüyeceği, koşacağı, ailesiyle piknik yapacağı, kendini dinleyeceği, hayal kuracağı, özgürlüğünü yaşayacağı bir alan, bir yer arıyor, istiyor.

Parkın literatürdeki  anlamı, tanımı bu zaten. Malatya’da yaşayan hemşerilerimizin de buna hakkı var. İşte bulunduğumuz bu Kapıkaya Barajı ortamı gördüğünüz gibi tam da bu amaca hizmet edebilecek koşullara sahip. Şehire 25 Km. yakınlıkta. Kentin gürültüsünü, gerginliğini dışlayacak denli uzak, kolayca erişilebilecek ölçüde yakın. Karayoluna 3 Km. uzağında olduğu için araç etkisinden uzak. Yüksek olduğu için havadar, serin, esintili.

Dağ eteğinde olduğu için, geriye doğru, dağa doğru büyüme, genişleme olanağı var. Orta büyüklükte, kar gibi tertemiz suyu olan baraj gölü olduğu için hem görsel güzellik, hem gezinti,  hem su sporları yapma olanağı var. Yamaçlar derin toprakla kaplı olduğundan kısa zamanda ağaçlanabilir olma ve ağaçlanmakla yüzey toprağının baraja taşınma, böylece baraj ömrünü azaltmasını önleme özelliği var. Saymadığımız daha birçok özelliğiyle Kapıkaya Barajı Allah’ın Malatya’ya bahşettiği  bir nimettir. Bunun değerini bilelim, insanımızın hizmetine sunalım. Malatya’yı yöneten Valinin, Büyükşehir Belediye Başkanının, Battalgazi Belediye Başkanının, milletvekillerinin bilgilerine, dikkatlerine sunuyorum ve öneriyorum. Sen ben demeden en hızlı bir şekilde harekete geçmelidirler. Vatandaşımızın verdiği vergilerden aylıklarını alıyorlar, evlerini geçindiriyorlar; öyleyse yedikleri ekmeği helal etmelidirler.”

Sarıoğlu sözlerinin son bölümünde: “Türkiye de hep ‘Muhalefet eleştirir, her şeye kötü der, ama çözüm önermez.’ denilir. Ama ‘Muhalefet ne çözüm önerirse önersin, iktidar hiçbirisini dikkate almaz, bildiğini yapar ‘ sözü de artık kabul görmelidir. Biz anamuhalefet partisi CHP Battalgazi ilçe Başkanlığı olarak görevimizi yapıyor ve öneriyoruz: İktidar Kapıkaya Barajı çevresinin park alanı yapılması önerimizi dikkate alsın ve gereğini yapsın. Yapmıyorsa neyi yanlış, neyi eksik söylesin.” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 120
Bu Ay : 7266
Toplam : 7266

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom