Fidan Dikme Çalışmaları Arttı

Havaların ısınması ile birlikte fidan dikim çalışmalarına hız veren Battalgazi Belediyesi ekipleri, ilk olarak ilçe genelinde bulunan bazı mezarlık ve okul bahçelerinde fidan dikim çalışmalarını yürütüyor.

Fidan Dikme Çalışmaları Arttı Malatya İlçe

2015 yılı içerisinde 100 binden fazla fidanı toprakla buluşturan Battalgazi Belediyesi, 2016 yılı içerisinde de fidan dikim çalışmalarını ilçe genelinde sürdürecek. Havaların ısınması ile birlikte ilçesinin muhtelif yerlerinde fidan dikim çalışmalarını sürdüren Battalgazi Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Eski Malatya’da bulunan ve 2015-2016 yılı eğitim-öğretim yılının başında eğitime başlayan Battalgazi İlk ve Orta Okullarının bahçesinde öğrencilerle birlikte fidan dikti. Fidan dikimi dolayısıyla Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’a teşekkür eden Battalgazi İlkokulu Müdürü Ergin Söylemez, “Okulumuz bu yılbaşında eğitim öğretim yılında eğitim öğretime başladı. Çevre düzenlememiz yeterli seviyede değildi.

Baharla birlikte yeşillendirme çalışmalarına başladık. Battalgazi Belediyemiz Park ve Bahçeler Müdürlüğü olarak bize yardımcı oldular. Bu çalışmalardan dolayı başta Battalgazi Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan olmak üzere, emeği geçenlere gösterdikleri duyarlılıktan dolayı teşekkür ediyoruz. Okulumuzda ilkokul kısmında 86 öğrenci buluyor. Ortaokulu da ise 70 öğrencimiz eğitim görüyor” diyerek, okul bahçesine fidan dikimi ile birlikte çevre düzenleme çalışmalarının önemli ölçüde tamamlanacağını kaydetti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom