Kızılay Bölge Toplantısı Gerçekleşti

Türk Kızılayı Bölge Toplantısı Malatya’da yapıldı. Doğu Anadolu şube başkanlarının katılımıyla gerçekleşen toplantıya Türk Kızılayı Başkanvekili Kerem Kınık ile yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Kızılay Bölge Toplantısı Gerçekleşti Malatya Haber

Bir otelde gerçekleşen toplantının açılışında konuşan Kızılay Malatya Şube Başkanı Av. Umut Yalçın, şube çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Göreve geldikleri 2014 yılından bu yana yapılan yardımlarla ilgili detaylı bilgiler sunan Yalçın, Kızılaya bağışta bulunan tüm hayırseverlere teşekkür etti. Daha sonra söz alan Türk Kızılayı Yönetim Kurulu Başkanvekili Kerem Kınık, güçlü Türkiye, güçlü Kızılay sloganını hatırlatarak Türk milletinin ve kuruluşlarının gücünü tarihten aldığını ifade etti. Türk Kızılayı’nın tarihinin çok eskilere dayandığını belirten Kınık, şunları söyledi:

“Çok az kurumlar, değerler vardır ki onlara baktığınızda hiçbir şüphe duymadan, hiçbir tartışmaya mahal vermeden sizin size millet olduğunuzu hatırlatır. Kızılay da bu kurumlardan birisidir. Dün ve şimdiki sürece kadar bu topraklarda, bu toprakları muhafaza etmek için kanını akıtmış olan şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifa diliyorum. Milletimiz, devletimiz büyüktür. Her zaman bu toprağa kanını akıtanların aileleri 'Vatan sağ olsun' der. Böyle bir medeniyetin çocuklarıyız" dedi.

Toplantıda ayrıca Oğuz Boyları Kardeşlik Derneği tarafından Kızılay’a plaket verildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 104
Bu Ay : 8984
Toplam : 8984

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom