Suriyeli Öğrencilere Kıyafet Yardımı

Malatya Şam Derneği, geçici eğitim merkezinde eğitim gören Suriyeli Mülteci çocuklara kıyafet ve ayakkabı yardımında bulundu.

Suriyeli Öğrencilere Kıyafet Yardımı Malatya Haber

Orduzu Mahallesinde bulunan Ali Fevzi Ağan Geçici Eğitim Merkezi'nde yapılan kıyafetlerin dağıtım törenine Battalgazi Milli Eğitim İlçe Müdürü Recep Bulut ve Malatya Şam Derneği üyeleri katıldı. Yapılan yardımlar hakkında bilgi veren Battalgazi Milli Eğitim İlçe Müdürü Recep Bulut, yaklaşık 500 yakın mülteci öğrenciye kıyafet ve ayakkabı yardımında bulunulduğunu belirtti. Malatya Şam Derneği ve Sosyal Yardımlaşma Vakfı ile yapılan protokoller kapsamında yardımların yapıldığını belirten Bulut, “Özellikle burada kalan kardeşlerimizden ülkelerinde yaşanan iç savaştan dolayı ülkemize ve Malatya sığınmışlardı. Orada ki çatışmaların giderek arttığını ve orada ölen insanların çocuklarını her gördükçe burada yaşayan kardeşlerimize bağımız bir kat daha artıyor. Bizim asli görevlerimizden bir tanesi insanlık onurunu kurtarmaktır. Türkiye Cumhuriyeti olarak insanlık onurunun kurtarılmasında en ön sırada yürüdüğümüzü bütün dünya tarafından takdirle karşılanmaktadır" dedi. 

Malatya Şam Derneği Başkan Yardımcısı Kazım Kayan da, 400 tane öğrencinin burada eğitim görmesi kendileri için çok büyük bir mutluk olduğunu belirterek, öğrencilerin eksiklerinin giderilmesi konusunda da sorumluk hissettiklerini ifade etti. 

Başkan Kayan, bu anlamda yardımda bulunanlara teşekkür etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 89
Bu Ay : 7235
Toplam : 7235

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom