Kılıçdaroğlu'nu defterden sildiler

Kılıçdaroğlu'nun Dersim skandalının mimarı Öymen'le tokalaraşarak bir sorunumuz yok fotoğrafı çektirmesi, Tunceli'de tepkiyle karşılandı.

Kılıçdaroğlu'nu defterden sildiler Malatya Siyaset

CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu’nun Dersim skandalının mimarı Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen’le tokalaraşarak ‘bir sorunumuz yok’ fotoğrafı çektirmesi, Tunceli’de ve Alevi kaanat önderlerinde tepkiyle karşılandı. Görüşler şu şekilde biçimlendi:

Araştırmacı yazar Haydar Işık: “Kılıçdaroğlu, ‘bizim soyumuz Akşehir’e dayanıyor. Yedi düvele karşı mücadele vermiş bir aileyiz’ diyor. Bırakın yedi düveli bir kişiye karşı bile duramıyor. tavır koyamıyor. Tek yaptığı AK partiye muhalefet ederek siyasi rant elde etmeye çalışmak. Öymen’le Kılıçdaroğlu’nun yaptıkları CHP’nin faşist mantalitesini ortaya koyuyor. Baykal’ın son konuşmaları da bunun göstergesi. Ulus devlet kurmak için insanları fareler gibi mağaralarda öldürmek mi gerekiyor? Faşizan tavırlar bunlar. Öymen’in sözlerinin arkasında durmak Hitleri onaylamak gibi bir şey.”

Pülümür Belediye Başkanı Mesut Çoşkun : Biz artık Kılıçdaroğlu ve CHP defterini kapattık.

CHP Tunceli eski Milletvekili Hasan Güyüldar: “Baykal, dünkü grup konuşmasında da kesinlikle Dersim’in sorunlarıyla, geçmişiyle Dersim halkının gönlünü almak için yorum yapmadı. Alevi camiasının gözünü boyamaya çalıştı.

ARTIK TABELA PARTİSİ

Nazimiye Belediye Başkanı Cafer Kırmızı: Kılıçdaroğlu sözlerinin arkasında durmadı. Tuncelilerin çok büyük tepkileri var Kılıçdaroğlu’na. CHP bu saatten sonra tabela partisi oldu.
 

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 439
Bu Ay : 2007
Toplam : 2007

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom