120 Bin 600 Dekarlık Alan Sulanacak

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Malatya’da inşa edilen Boztepe Recai Kutan Barajı Sulaması inşaatında çalışmalar hızla devam ediyor.

120 Bin 600 Dekarlık Alan Sulanacak Malatya Haber

 Proje tamamlandığında 120 bin 600 dekar zirai arazi suya kavuşacak.

Dicle - Fırat Havzası’nda kalan Boztepe Recai Kutan Barajı Sulaması’nda fiziki gerçekleşme oranı yüzde 40’a ulaştı. Sulama suyu şebeke hattına ait CTP boruların döşenmesi çalışmaları ise devam ediyor. Proje kapsamında 61 bin 493 metre basınçlı borulu sulama şebekesi ile 1 adet pompaj istasyonu yapılacak.

Boztepe Recai Kutan Barajı Sulamasının yıl sonuna kadar tamamlanması hedefleniyor. Proje tamamlandığında 120 bin 600 dekar zirai arazinin modern sulama teknikleri ile suya kavuşturulacağını kaydeden Prof. Dr. Veysel Eroğlu, “Boztepe Recai Kutan Barajı Sulaması için pompaj ve sağ ana hat üzerinde bulunan toplam 5 adet 2 bin 800’lük kelebek vana için gerekli testler görevlendirilen heyet eşliğinde fabrikada yapıldı.

Projenin en önemli özelliği bu vanaların imalatı tamamlandığında Türkiye’deki sulama projelerinde şimdiye dek kullanılacak en büyük kelebek vanalar olmasıdır. Ayrıca, sulama projesi hizmete girdiğinde milli ekonomiye de yıllık 69 milyon TL katkı sağlanacak” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom