Kamuya Zarar Veren Bir Yapı

AK Parti Malatya Milletvekili Nurettin Yaşar, Vagon Onarım Fabrikası hakkında konuştu. Yaşar, “Sürekli kamuya zarar veren bir yapı” dedi.

Kamuya Zarar Veren Bir Yapı Malatya Siyaset

Bir televizyon programına katılan AK Parti Malatya Milletvekili Nurettin Yaşar, gündemi değerlendirdi. 26 yıldır Malatya’da atıl vaziyette bekleyen Vagon Onarım Fabrikası hakkında konuşan Yaşar, “Oranın negatif bir karı var, o da yıkım masrafı. İnşaat kalitesiyle, kullanılabilirliği ile kimseye faydası olmayacak bir yapı bence. Analitik düşünmek lazım, vagon var mı? Yok. Fabrika var mı? Yok. Dolayısıyla Vagon Onarım Fabrikası yok. Gayet basit bir denklem, ilkokul öğrencisine bile sorsan bunu bilir. Yıllardır buradan gündem üretmenin kimseye ve Malatya’ya bir faydası olmaz” diye konuştu.

Vagon Onarım Fabrikasının bakımı, korunması ve bekçiliği ile kendi maliyetini geçmiş olduğunu kaydeden Yaşar, Vagon Onarım Fabrikasının 40 bin metrekare kapalı alanı olan bir yer olduğunu söyledi. Yaşar, “Bugünün şartları ile öyle bir yer yapmaya kalksan maliyeti bellidir. Ben fabrika kuracak olsam, 2 bin kişiyi istihdam edecek bir fabrikanın en az maliyeti 200 milyon dolardır. Bu kadar para harcayacak bir firma kalkıp da 30 yıllık bir yapıya talip olur mu? Olmaz. Üreten değil, sürekli Malatya’ya, kamuya zarar veren bir yapı. Benim kanaatim bu, aksini iddia eden biri varsa rakamlar ile gelsin” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 91
Bu Ay : 8971
Toplam : 8971

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom