15 Branşta 500 Kursiyer Sınava Girdi

Malatya Hacı Hasan Kavuk Mesleki Eğitim Merkezi'nde 15 mesleki branşta eğitim alan 500 kursiyer sınava girdi. Kursiyerlerden 120 kursiyer belge almayı hak kazandı.

15 Branşta 500 Kursiyer Sınava Girdi Malatya Haber

Malatya Hacı Hasan Kavuk Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Derviş Yoldaş, yaptığı açıklamada, bu yıl Şubat döneminde kalfalık ve ustalık sınavlarını yaklaşık iki haftadır gerçekleştirdiklerini belirtti.

Yaklaşık 625 kişinin sınava girmesi gerektiğini anlatan Yoldaş, 500 kursiyerin sınava girdiğini ifade etti. 120 kursiyerin belge almayı hak kazandığını açıklayan Yoldaş, "Yarın itibariyle kalfalık ustalık sınavlarımız bitecek. Bu sınavlarımızda teorik derslerin yanı sıra uygulama ile ilgili de her mesleğin kendine ait olan özelliklerine göre uygulamaya yaptırıyoruz. Bu sayede ürün ortaya çıkmış oluyor. Her meslekte belgesini hak edip etmediğini biz bu uygulama sınavlarında değerlendirerek not veriyoruz.

Kursiyerlerimizin hazırlanırken sınavlara kendi öğrencimiz olanlar var. Birde dışarıdan denklik yoluyla gelenler var. Belli bir süre sigorta ve bağkuru olanlar bunlar uygulama sınavlarını başarı ile tamamlayabiliyor ancak teorik kısmında biraz sıkıntı çekiyorlar. Biz kursiyerlerimize bu teorik kısmı ile ilgili bakanlığımızın ve genel müdürlüğümüzün sayfasında hayat boyu öğrenmenin modülleri var. Yaklaşık 14 dersten sınava giriyorlar. Mesleklerin özelliklerine göre değişmekle beraber bu derslerden kalan kursiyerlerimiz yeni sınav dönemi Haziran olduğunu belirteyim. Yaklaşık 4 ay süre var kalan arkadaşlarımız bu zaman zarfında yeniden hazırlanmasını da iletelim. 625 civarında kursiyer bu dönem sınava girmesi gerekiyordu" diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom