AVM, Yurt ve Konut Yapılacak

Malatya Girişim Gurubu Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mehmet Kavuk, eski hal binası alanına yapılacak olan yatırımlarla ilgili bilgiler verdi. Kavuk, 180 bin metrekarelik alana konut, AVM ve öğrenci yurdu yapılacağını söyledi.

AVM, Yurt ve Konut Yapılacak Malatya Haber

Malatya’da eski hal binası alanının Malatya Girişim Gurubu tarafından alınmasının ardından bölgeye yapılacak olan yatırımlarda netleşti. 180 bin metrekarelik inşaat alanında 2 bin 500 kişilik öğrenci yurdunun yanı sıra Alışveriş ve Yaşam Merkezi ile konut yapılması planlanıyor. İnşaat çalışmalarının başlamasıyla yatırımlarla ilgili bilgi veren Malatya Girişim Gurubu Yönetim Kurulu Başkan vekili Mehmet Kavuk, Yurt-Kur ile yapılan sözleşme kapsamında öğrenci yurdu yapacaklarını söyledi.

Yurdun yanı sıra alana mevcut AVM’den biraz daha küçük bir Alışveriş ve Yaşam merkezi ile konut yapılacağını belirten Kavuk, yatırımların tamamlanması ile şehrin Doğu tarafının da gelişeceğini ifade etti. Girişim Gurubu Yönetim Kurulu Başkanı Erman Ilıcak’ın direktifleri ile şuan projede bir revizeye gittiklerini dile getiren Kavuk, bölgeye yaklaşık 40-50 milyon Euro’luk bir yatırımın yapılacağını kaydetti. Malatya Girişim Gurubunun ortaklarının hepsinin Malatyalı olduğunu belirten Kavuk, “Hepimiz Malatyalıyız ve bu geminin içerisindeyiz.

Malatya’mızı da seviyoruz. İnşallah bu yatırımlar Malatya'mız için hayırlı olur” diye konuştu. Doğu’ya yatırımların çok kolay olmadığını ifade eden Kavuk, iş adamlarının genellikle Batı’da ki illere yatırım yaptığını söyledi. Bu konuda bir örnekte veren Kavuk, “Bugün İstanbul’da 1+1 daire fiyatı 200 bin TL’den başlıyor ancak biz Malatya’da 3+1 daireyi 150 bin TL’ye satamıyoruz çünkü burası Doğu olduğu için” diye konuştu.

Bu nedenle Doğu'nun canlanması ve ekonomisin gelişmesi için herkese çok önemli görevler düştüğünü ifade eden Kavuk, “Birbirimizi sevelim ki buralara yatırımlar gelsin. Malatya Girişim Gurubundaki tüm ortaklarımız Malatya aşığı ve memleketlerine bir şeyler yapmak istiyorlar. Her ne kadar bazı olaylardan etkilensek de bunları görmüyoruz. Malatya’ya her zaman yatırımdan yanayız, ortaklarımızda bu durumdan oldukça mutlu. Malatyalıyız, Malatyayı seviyoruz ve buraya bir şeyler yapılsın istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 87
Bu Ay : 7233
Toplam : 7233

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom