Müdür Yardımcılığı Sınavına Hazırlık Kursu

Eğitim-Bir-Sen Malatya Şubesi tarafından müdür yardımcılığı sınavına girecek öğretmenlere yönelik hazırlık kursu başlatıldı.

Müdür Yardımcılığı Sınavına Hazırlık Kursu Malatya Eğitim

Malatya Anadolu Lisesinde, 5 salonda müdür yardımcılığına yönelik düzenlenen hazırlık kurslarına 300’e yakın öğretmen başvuruda bulunurken kurslar Hafta içi Pazartesi, Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri 18:15-20:30 saatleri arası, hafta sonunda ise Cumartesi, Pazar günleri ise 09.00-14.30 saatleri arasında yapılacağı bildirildi. Kurslar ile ilgili bilgi veren Eğitim-Bir-Sen Malatya 1 No’lu Şube Başkanı Kerem Yıldırım hazırlık kurslarını açarak akademik sendikacılığın örneklerinden birini daha gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Yıldırım hazırlık kurslarının 8 Şubat itibarı ile başladığını ve 19 Mart cumartesi gününe kadar devam edeceğini belirterek “Bu kursu açmaktaki amacımız geleceğin kaliteli idarecilerinin yetişmesine katkı sunmaktır. Eğitim-Bir-Sen Malatya Şubesi olarak hiçbir zaman dar kalıpta, kısa mesafeli ve tek boyutlu düşünmedik, düşünmüyoruz. Geçmişimizin bize verdiği tecrübe ve güvenle, geleceğin şekillenmesi için hep beraber çalışıyoruz, çalışmaya devam edeceğiz. Hem Ülkemizin hem de İlimizin yetkili ve etkili sendikası olarak sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Öncelikle çalışanları ilgilendiren konularda enerjimizi harcarken, ülkemizin genel problemleriyle yakından ilgiliyiz. Biz diyoruz ki, bu ülke hepimizin bu ülkeyi sevmek, slogan atmakla değil çalışmakla olur” ifadelerini kullandı.

Sendikacılığın haksızlıklara ve adaletsizliklere karşı 'hayır' diyebilmek ve mücadele etmek olduğunu dile getiren Yıldırım “Meşru haklar ile yasal haklar arasındaki makası daraltmak için özlük; vesayetçilere karşı özgün duruşuyla da özgürlük mücadelesi veren Eğitim-Bir-Sen, özgürlüklerin genişlediği oranda ekmeğin de büyüyeceğine inanmaktadır.

Öfke ve sloganın yerine aklın ve bilimin öne çıkarılması gereken sendikal kulvarda, insanların sağlıklı değerlendirme yapabilmesi, iş yapan ile gürültü çıkaranı ayırabilmesi, ancak demokrasinin teneffüs alanlarının genişlemesi ile mümkündür. Kamplaştırmayan, ayrıştırmayan, kaynaştıran ve buluşturan yeni bir solukla, Mevlana'nın pergel örneğindeki gibi, “sabit ayağını medeniyet değerlerine basıp, hareketli ayağıyla geniş halkalar çizen” bir anlayışla, toplumun bütün kesimlerine hitap eden bir yaklaşımı hayata geçiren Eğitim-Bir-Sen, demokratik iklim ılımanlaştıkça, gücüne güç katmaya devam edecektir” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom