Ankara Katliamı Anıldı

Eğitim-Sen Malatya Şubesi Ankara'da 102 kişinin hayatını kaybettiği katliamın üzerinden 4 ay geçtiğini, olayın arkasındaki tüm karanlık ilişkiler açığa çıkarılıncaya kadar konunun takipçisi olacaklarını belirtti.

Ankara Katliamı Anıldı Türkiye-Dünya

Eğitim-Sen Malatya Şube Başkanı Tarık Kaya, Ankara'da 102 kişinin hayatını kaybettiği katliamın üzerinden 4 ay geçtiğini, olayın arkasındaki tüm karanlık ilişkiler açığa çıkarılıncaya kadar konunun takipçisi olacaklarını belirtti.

Tarık Kaya, sendika binasında, şube yöneticileriyle birlikte düzenlediği basın toplantısında, Ankara'da canlı bombalı saldırı sonucu hayatını kaybeden 102 kişiyi andıklarını dile getirdi.

Cumhuriyet tarihinin en kanlı katliamının üzerinden tam 4 ay geçtiğini ifade eden Kaya, "Bu sürenin, her gününü yasımızla, isyanımızla, öfkemizle ve yaşamını yitiren yoldaşlarımızın anısına sahip çıkarak ve bu büyük katliamın sorumlularını ortaya çıkarmak ve hesap sormak için mücadele ederek geçirdik.

Yoldaşlarımızın miraslarına, layık olmak için emek, demokrasi ve barış mücadelesi bayrağını daha yükseklere taşımak ve bu katliamı yapanları açığa çıkarıp hesap sormak duygusuyla birbirimize sarıldık. Dayanışma bir nebze olsun acılarımızı hafifletti, kararlılığımızı biledi, geleceğe dair umudumuzu büyüttü" diye konuştu.

10 Ekim'de çatışma ortamına 'dur' demek isteğiyle Ankara'da toplandıklarını hatırlatan Kaya, "Bizleri kanlı bombalarla susturmak isteyenlerden hesap soruncaya kadar, bütün karanlık ilişkiler ortaya çıkarılıncaya kadar bir an olsun durmayacağımızı buradan haykırıyoruz" ifadelerini kullandı.

Ülkenin Doğu ve Güneydoğu illerinde yaşananlara da değinen Kaya, tablonun savaş hukukunun yürürlükte olduğunu gösterdiğini söyledi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom