Girişimcilik Eğitimi Seçmeleri Yapıldı

Battalgazi Belediyesi, İŞKUR ve KOSGEB işbirliği ile düzenlenecek olan 50’si engelli olmak üzere toplam 200 kişilik Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’nin imza protokolü ve seçmeleri gerçekleştirildi.

Girişimcilik Eğitimi Seçmeleri Yapıldı Malatya Haber

Battalgazi Belediyesi, İŞKUR ve KOSGEB işbirliği ile düzenlenecek olan 50’si engelli olmak üzere toplam 200 kişilik Uygulamalı Girişimcilik Eğitiminin imza protokolü ve seçmeleri, Battalgazi Belediye Meclisi Toplantı Salonunda yapıldı. Programa, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, İŞKUR Müdürü Vahap Toman, KOSGEB Malatya Hizmet Müdürlüğü KOBİ Uzmanı Ömer Erdoğan ve İŞKUR yetkililerinin yanı sıra Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi için başvuruda bulunanlar katıldı.

Burada konuşan İŞKUR Müdürü Vahap Toman, Girişimcilik Eğitimlerinin önemine dikkat çekti. Toman, “Kurs ve diğer unsurlar için ciddi bir bütçe ayrılıyor. Arkadaşlarımıza yardımcı oluyoruz ama kursu bitirdikten sonra kuruma gelip sertifikasını almayan yüzlerce insan var. Bu demek oluyor ki arkadaşlarımız çok ilgili değil. İnşallah sizler de öyle olmazsınız. İşinizi kurma yönünde bir eğiliminiz olur. Arkadaşlarımız bu ön elemeden sonra 200’ü bu ayda başlatmak üzere plan kapsamına alacağız. Başkan beyle görüşmelerimiz olumlu sonuçlanırsa bir 200 kişiyi daha alacağız. Kimseyi mağdur etmemeye çalışacağız” şeklinde konuştu.

KOSGEB Malatya Hizmet Müdürlüğü KOBİ Uzmanı Ömer Erdoğan, engelliler için 50 tane Battalgazi Belediyesi, 25 tane de Yeşilyurt Belediyesi olmak üzere projelerinin olduğunu kaydetti.

Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise devletin ve hükumetin iş kurmak isteyen girişimcilere önemli fırsatlar sunduğuna dikkat çekti. Başkan Gürkan, “Hükumetimizin aldığı kararla birlikte 100 bini krediyi esas olmak üzere, 50 bini hibe toplam 150 bin yeni iş kuran kişilere bir imkan tanımış. Sizlerde bu imkanlardan faydalanmak üzere burada bulunuyorsunuz. Bu imkanlardan yararlanmak için geldiğiniz her kurs için 20 lira sizlere ödenecektir. Gerekirse bu konuda talepte bulunacak arkadaşların taleplerini yerine getirmek üzere ortak bir çalışma yapacağız. Bu eğitimin sizlere ve kuracağınız iş yerlerine hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından 50’si engelli olmak üzere toplam 200 kişilik Uygulamalı Girişimcilik Eğitiminin imza protokolü ve seçmeleri gerçekleştirildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom