İş Sağlığı ve Güvenliği Semineri

Yeşilyurt Belediyesi, Park ve Bahçeler Müdürlüğü personeline yönelik iş sağlığı ve güvenliği konularında gerekli bilgileri aktarmak üzere " İş Sağlığı ve Güvenliği" konulu eğitim semineri düzenledi.

İş Sağlığı ve Güvenliği Semineri Malatya İlçe

Barguzu Ortaokulu Toplantı Salonunda düzenlenen seminere Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Güner, Güvenlik Uzmanı Mehmet İnce, Park ve Bahçeler Müdürlüğü İdarecileri ve personeller katıldı. Seminerde kısa bir konuşma yapan Park ve Bahçeler Müdürlüğünden sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Güner, personellerin sağlığı ve güvenliğine her zaman önem verdiklerini söyledi. Eğitim seminerleri sayesinde personellerin gerekli konularda bilinçlendiğini belirten Güner, "İş kazalarını önlemek, acil durumlarda nelerin yapılması gerektiği, verimli çalışma metotları ve genel iş güvenliği hakkında personellerimizin bilinçlenmesi için eğitim seminerlerine devam ediyoruz.

Bugüne kadar yaptığınız çalışmalardan dolayı hepinizi tebrik ediyorum. Yeşilyurt Belediyesi olarak hizmetlerin halka ulaşmasında kaliteden asla ödün vermiyoruz, sizler de bu kaliteyi yakalamak için gayretli çalışıyorsunuz. Park ve Bahçeler Müdürlüğü olarak bugüne kadar 55 parkın hizmete girmesinde büyük emek sarf ettiniz. Yaptığınız işi asla küçümsemeyin çünkü yaptığınız iş hem mukaddes hem de bu şehrin güzelleşmesine yönelik ciddi mesai harcıyorsunuz” dedi.

“PERSONELLERİMİZİN SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ HER ŞEYDEN ÖNEMLİ"

Hedeflerinin Yeşilyurt'u daha güzel ve yeşil bir görüntüye ulaştırmak olduğunu ifade eden Güner, personelin sağlığına ve güvenliğine çok önem verdiklerini belirtti. Güner, “Bizler sürekli sizlerin yanında ve destekçiniz olacağız. Çalışmalarınızda yol açan olacağız. Getireceğiniz projeler ve ürettiğiniz düşüncelerin gerçeğe dönüşmesi için Belediye Başkanımız Hacı Uğur Polat ve bizler elimizden gelen tüm desteği vereceğiz. Bunun için kendinize özgü ve has üretimler yapmanızı bekliyoruz.

Kendinizi küçümseyip kenarda durursanız asla başarılı olamazsınız. Ağaç diken arkadaşımız da, kilit taşı döşeyen arkadaşımız da, çim biçen arkadaşımız da bizim için aynı değere sahiptir. Yaptığınız işle doğayı koruyorsunuz, yeşili sahipleniyorsunuz ve Yeşilyurt Belediyesinin görünen yüzü oluyorsunuz. Bu işleri yaparken en önemlisi kendi sağlığınızı ve güvenliğinizi korumanızdır, işi bugün veya yarın yapabilirsiniz, güvenli ortamlarda çalışmanız için üzerimize düşen sorumluluklarımızı yerine getirmeye gayret ediyoruz” diye konuştu.

A Sınıf Güvenlik Uzmanı Mehmet İnce tarafından verilen seminerde, iş sağlığı ve güvenliği genel kuralları, iş yeri temizliği ve düzeni, ergonomi güvenlik ve sağlık işaretleri, kişisel koruyucu donanımın kullanımı, meslek hastalıklarının sebepleri, biyolojik risk etmenleri, ilk yardım ve kurtarma, parlama, patlama, yangın ve yangından korunma, elektrik tehlikeleri riskleri ve önlemleri, iş kazalarının sebepleri, iş hijyeni, kaza ve yaralanma sebepleri ile korunma prensipleri ve tekniklerinin uygulanmasından örnekler verilerek, katılımcılar bilgilendirildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom