1299 Osmanlı'nın Kuruluş Ruhu Konulu Konferans

Yeşilyurt Belediyesi ile AK Parti Malatya Gençlik Kolları Başkanlığı tarafından ortaklaşa organize edilen ve Tarihçi-Yazar Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil'in katılımıyla düzenlenen 1299 Osmanlı'nın Kuruluş Ruhu konulu konferansa Malatyalılar büyük ilgi gösterdi.

1299 Osmanlı'nın Kuruluş Ruhu Konulu Konferans Malatya Kültür-Sanat

Kongre ve Kültür Merkezi’ndeki konferansa AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkan Vekili Abdulkerim Buğra Şimşek, AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanlığı 6. Bölge Sorumlusu Muhammed İkbal Seyda, AK Parti İl Başkan Vekili Mahmut Öner Özer ve Başkan Yardımcıları, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcılarından Mehmet Güner, Haydar Şahin ve Mehmet Çınar, Battalgazi Belediye Başkan Yardımcıları, Arapkir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu, AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Muhammet Yalçınkaya, AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Enis Aydoğan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, AK Parti Battalgazi Gençlik Kolları Başkanı Burak Ergöç, partililer, gençler, STK Temsilcileri ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı.

Battalgazi Belediyesi Mehteran Takımının gösterisinden sonra konferansın açış konuşmasını yapan AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Enis Aydoğan, Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil'i Malatya'da ağırlamaktan onur duyduklarını ifade etti. Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Haydar Şahin, Osmanlı'nın kuruluşunun kendileri için çok önemli olduğunu ifade etti. Şahin, “Osmanlı İmparatorluğu’nun ruhunu ve anlayışını çok iyi öğrenmemiz gerekiyor. Osmanlı'nın bir medeniyet olduğunu, üç kıtada hüküm sürdüğünü, bu kıtalara adaleti ve özgürlüğü götürdüğünü bilmemiz gerekiyor” diye konuştu.

AK Parti İl Başkan Vekili Mahmut Öner Özer ise asıl önemli olanın asrı saadet olduğunu söyledi. Özer, “Asrı saadeti yaşamaya gayret eden bize ölçü olan bir Osmanlı ruhu vardır. Allah'a şükürler olsun ki Osmanlı ruhunu yaşamaya gayret eden devlet idarecilerimiz var. Rabbim başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere vatan ve millet için gayret eden devlet idarecilerimize sağlık ve afiyet versin” şeklinde konuştu.

AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkan Vekili Abdulkerim Buğra Şimşek ise böylesine anlamlı bir organizasyonu tertip eden Yeşilyurt Belediyesi ve AK Parti Malatya Gençlik Kolları Başkanlığına teşekkür etti. Şimşek, “Medeniyet davası güden bir partinin gençlik kolları olarak tarihi programları önemsiyoruz. Bizler kökleri çok sağlam kadim bir medeniyete dayanan milletin gençliğiyiz. Gençler olarak tarihimizi yüksek yapımlı Hollywood filmlerinden ya da reyting kaygılı Türk filmlerinden değil doğru zamanda, doğru yerde doğru kişilerden anlamamız, bilmemiz ve idrak etmemiz gerekmektedir. Bu işin üstadı Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil'den tarihi öğreneceğiz. Bugünü anlayabilmek ve yarını işaret etmek için hocamızın anlatacakları kıymetlidir, hikaye dinler gibi değil bugünü anlayarak geleceği düşünerek dinlememiz lazım” ifadelerini kullandı.

Osmanlı İmparatorluğu üzerine çeşitli araştırmalar yapan ve yazdığı kitaplarla büyük bir hayran kitlesine sahip olan Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil, iki saate yakın süren konferansında Osmanlı İmparatorluğu'nun üç kıtaya nasıl hükmettiğini, yönetim, adalet, özgürlük anlayışını ve günümüz dünyasına bıraktığı miraslara kadar birçok konudaki düşüncelerini Malatyalılarla paylaştı. Prof. Dr. Şimşirgil, konferansın sonunda gelen sorulara da yanıt verdi.

Konferansın bitiminde AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkan Vekili Abdulkerim Buğra Şimşek ile Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Haydar Şahin, Şimşirgil'e günün anısına kayısı paketi takdim etti. AK Parti İl Başkan Vekili Mahmut Öner Özer, AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkan Vekili Abdulkerim Buğra Şimşek'e, İl Gençlik Kolları Başkanı Enis Aydoğan ise AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanlığı 6. Bölge Sorumlusu Muhammed İkbal Seyda'ya kayısı paketi takdim etti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom