Gençlik Kollarından Suriyeli Ailelere Yardım

AK Parti Yeşilyurt İlçe Gençlik Kolları, Suriye’deki iç savaştan kaçıp Malatya’ya yerleşen Suriyeli ailelere gıda, elbise, soba, odun ve kömür yardımında bulundu.

Gençlik Kollarından Suriyeli Ailelere Yardım Malatya Haber

Yeşilyurt İlçe Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Melik Bilgin, Suriyeli sığınmacılara imkanları doğrultusunda yardımda bulunduklarını söyledi. Kardeşliğin paylaşmaktan geçtiğini belirten Bilgin, “Suriyeli kardeşlerimize reva görülen eziyetler nedeniyle ülkelerini terk etmek zorunda bırakıldı. Esad zulmünden kaçarak Malatya’ya yerleşen Suriyeli aileler, bize ensarlığı nasip etti. Biz de ensar olarak kardeşlerimizin ne sıkıntısı varsa İHH, sivil toplum kuruluşları ve çevredeki vatandaşlarımızın yardımıyla tespit edip gücümüz yettiğince ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyoruz.

Bizler ümmeti Muhammed’in birer ferdi olarak düşmanımız da olsa yardım etmekten kaçınmayan bir milletiz. Evlerine konuk olduğumuz Suriyeli aileler bizleri görünce gözleri doluyor ve Türkiye Müslümanların son kalesi diyerek bizlere sarılıp ağlıyorlar. Allah’a hamd olsun ki bizler bugün ensarlık görevini üstleniyoruz. Müslümanların hepsi bizim başımızın tacıdır. Türkiye üzerinde oynanan karanlık oyunlar mazlumların ışık dolu duasıyla elbet bertaraf olacaktır. Kardeşlik paylaşmaktır, bütün inananlar kardeştir. Bütün vatandaşlarımızdan Suriyeli ailelere yardım etmesini istiyoruz. Yüce rabbimiz Müslümanlara zulmedenleri kahreylesin” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 203
Bu Ay : 2847
Toplam : 2847

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom