Amatör Spora Katkımız Daha da Artacak

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından Malatya’da bulunan 85 amatör Spor Kulübüne 160 bin lira değerinde malzeme yardımı yapıldı.

Amatör Spora Katkımız Daha da Artacak Malatya Spor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Salköprü Kapalı Spor Salonunda düzenlenen törene, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Malatya milletvekilleri Mustafa Şahin, Öznur Çalık, AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı, TFF Malatya Bölge Müdürü Fahrettin Eserdi, Malatya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu(ASKF) Başkanı Seyfullah Özdemir, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları, Daire Başkanları ile amatör spor kulübü yöneticileri ve sporcular katıldı. Tören sırasında bir konuşma yapan Malatya ASKF Başkanı Seyfullah Özdemir, Belediye Başkanı Ahmet Çakır'a minnettar olduklarını belirterek, "Amatör Spor Kulüpleri ile ilgili olarak ne zaman Sayın Başkanımızdan randevu talep ettiysek bizlere kabul ettiler. Sorunlarımızın çözümü için gerekli her türlü desteği verdiler" dedi.

Başkan Çakır ise her zaman sporcunun ve sporun yanında olduklarını belirterek, “Aslında biz genel olarak amatör spora yaptığımız yatırımın diğer yatırımlarımızın yanında az olduğunun bilincindeyiz. Bu amaçla inşallah önümüzdeki süreç içerisinde bütün amatör sporlarımızla ilgili desteğimizin artacağını belirtmek istiyorum" ifadelerini kullandı. Gençleri spora teşvik etmek için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini söyleyen Çakır, “Gençlerimiz ne kadar sporla içli dışlı olursa toplumumuz için o kadar iyi olur. Çünkü her spor kulübü, çocuklarımız için aynı zamanda birer eğitim merkezidir. Çocuklarımız burada sosyalleşen birer fert olarak yetişiyorlar. Bundan dolayı amatörü çok önemsiyoruz” dedi.

TFF Malatya Bölge Müdürü Fahrettin Eserdi, Belediye Başkanı Ahmet Çakır'a 44 Numaralı Milli Takım forması hediye etti. Başkan Ahmet Çakır’ın ardından söz alan Malatya Milletvekili Mustafa Şahin de, “Gençlerimizin daha sağlıklı ve bilinçli bir şekilde yetişmeleri açısından bu amatör spor kulüplerimizin desteklenmesi uzun vadede çok daha faydalı olacaktır” diye konuştu. Milletvekili Öznur Çalık ise yaptığı konuşmada, Büyükşehir Belediyesinin 85 amatör spor kulübüne anlamlı ve önemli bir yardımda bulunduğunu söyleyerek, “Çocuklara ve gençlere yapılan yatırım en önemli yatırımdır. Bu yatırımlar inanıyorum ki ülkesini, devletini, milletini seven çocukların ve gençlerin yetiştirilmesine vesile olacaktır. Spor her halükarda, her alanda gerek ve şart” şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından amatör Spor Kulüplerinin temsilcilerine malzemeleri teslim edildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 3
Bugün : 58
Bu Ay : 2261
Toplam : 2261

Son Eklenen Firmalar

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI

Lojman Taksi

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom