Burası Bir Proje Kulübü

Malatya Büyükşehir Belediyespor Kulüp Başkanı Orhan Barman yaptığı açıklamada, proje kulübü olduklarını belirterek, gelecek planları hakkında bilgi verdi.

Burası Bir Proje Kulübü Malatya Spor

Barman, kulübün imkanlar ölçüsünde mücadele ettiklerinin altını çizdi. Gelecek planları yaptıklarını belirten Barman, "Bizim kulübün vizyonları ve hedefleri doğrultusunda sadece branş ya da farklı dallarda ayrı ayrı hedef belirleme gibi bir lüksümüz yok. Biz her şeyden önce yarışmacı bir kulüp değiliz.

Bizim amacımız gençlere spor yapma olanağı sağlamak ve onları kötü alışkanlıklardan korumak. Sayın Başkanımız Ahmet Çakır Bey’in de bizden öncelikli isteği bu. Amacımız yarışmacı ve daha çok reklama yönelik olsa futbola girerdik. Malatya’da 2. Lig’de bir voleybol takımı yoktu, gençlerimiz bir seviyeden sonra emeklerinin boşa gittiğini düşünüp bu sporu yapmayı bırakıyordu. Şimdi onların kendilerini tüm Türkiye’ye kanıtlayacağı bir fırsat sunduk. Malatya’nın deplasmanı liglere katılan bir basketbol takımı yoktu, bu eksiği giderdik. Bunların dışında yaklaşık 10 branşta ferdi sporcuları destekledik ve zaman zaman önemli başarılar kazandık.”dedi.

Kendilerinin dev bütçeli ve sürekli şampiyonluğa oynayan ya da bu hedefleri koymuş bir kulüp gibi algılanmaması gerektiğinin altını çizen Barman, “Burası bir proje kulübü. Belki beklentiler her branşta şampiyonluğa oynamamız ya da büyük bütçelerle, büyük hedefler koymamız olabilir ama bizim böyle bir yapımız yok. Elimizdeki imkânları en doğru ve verimli şekilde kullanmalıyız. Voleybol’ da bu yıl ligde kalırsak bizim için başarıdır. Şu görüntüde birkaç galibiyet bizi ligde tutacaktır diye düşünüyorum. Basketbol’da olursa play off, sporcularımız daha da tecrübeli hale gelirler çünkü orası daha zorlu bir grup. Bunun dışında diğer branşlarda daha çok geleceğe yatırım yapıp, iyi bir alt yapı kuruyoruz. Birkaç yıl sonra bireysel sporlarda iyi yerlere geleceğimizi şimdiden söyleyebilirim” ifadelerini kullandı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 942
Bu Ay : 4740
Toplam : 4740

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom