Suriyeliler İçin 'Görmezden Gelmeyin' Kampanyası

Malatya Valiliği, Türk Kızılayı Genel Başkanlığı tarafından Suriyeli mülteciler için başlatılan ‘Görmezden Gelmeyin’ kampanyasına dikkat çekmek amacıyla yazılı bir açıklama yaptı.

Suriyeliler İçin 'Görmezden Gelmeyin' Kampanyası Malatya Haber

Açıklamada, kentte 15 bini aşkın Suriyelinin yaşadığı hatırlatılarak, Suriyelilerin acil ihtiyaçlarının karşılanması için kampanyaya destek verilmesini istendi.

Malatya Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Suriye’deki iç savaş ve şiddet ortamından dolayı 11 milyon Suriyelinin evlerini terk etmek zorunda kaldığı, 2 milyondan fazla Suriyelinin de Türkiye’ye sığındığı belirtildi. Malatya'da kayıtlı 15 bin 325 bin Suriyelinin bulunduğu hatırlatılan açıklamada, “İlimizde ise 8 bin Suriyeli Beydağı Konteynır Kentte kalırken, 7 bin 325 Suriyeli ise ilimiz merkez ilçelerinde kendi imkanlarıyla yaşamlarını sürdürüyor. Türk Kızılayı Genel Başkanlığınca ‘Görmezden Gelmeyin’ sloganıyla ülkemizdeki Suriyeli sığınmacıların acil ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla yardım kampanyası başlatılmıştır.

Soğuk kış günlerinde Türk Kızılayı'na verilecek destek sayesinde binlerce Suriyeli aile kendilerini ısıtacak bir battaniye, karınlarını doyuracak sıcak bir yemeğe kavuşacaklardır. Yardımsever Malatya halkımız, esnafımız, iş adamlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız ve özellikle yardım amacıyla kurulan derneklerimizin, Türk Kızılay’ı tarafından başlatılan ‘Görmezden Gelmeyin’ yardım kampanyasına gerekli desteği vererek, ilimiz adına yaraşır bir sonuçla kampanyayı sonuçlandırmaları beklenmektedir” denildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 9
Bugün : 1068
Bu Ay : 1803
Toplam : 1803

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom