Pancar Alım Kampanyası Sona Erdi

Malatya'da pancar alım ve işleme kampanyası sona erdi.

Pancar Alım Kampanyası Sona Erdi Malatya Haber

Malatya Şeker Fabrikası tarafından 28 Eylül 2015 tarihinde başlayan pancar alım kampanyası süresince, 327 bin ton pancar alındı. 282 bin ton pancar işlenerek 35 bin ton şeker yapıldı.

Şeker İş Sendikası Malatya Şube Başkanı Nuri Murat, yaptığı açıklamada, "Bu gün itibariyle pancar alım kampanyası sona erdi. Son 10 yılın en iyi kampanyası olarak değerlendiriyoruz. Bölgenin en iyi fabrikası olduk. Bu yılki pancar tahminimiz 300 bin ton civarı beklerken, 327 bin ton pancar alımı yapıldı. Yaklaşık 37 bin ton fazla pancar alınımı yaptık. Bu da çok sevindirici bir durum" dedi.

Geçen yıla göre pancar alımında bir artış olduğunu söyleyen Murat, “Bu sene 283 bin ton pancar işledik ve yaklaşık 35 bin ton şeker, 110 bin ton yaş küspe, 12 bin tonda melas ürettik. Önümüzdeki yıl yaklaşık 500 bin ton pancar kotası istedik, bunu da tahmin ediyorum verecekler. Bizim önümüzdeki yıl Malatya merkezde yaklaşık 100 bin ton pancar hedefliyoruz. Önümüzde ki yıl Malatya Şeker Fabrikası'nın adeta şahlanış yılı olacak” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 951
Bu Ay : 4749
Toplam : 4749

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom