Polat, Gençlerle Hasbihal Programına Katıldı

Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Birlik Vakfı Malatya Şube Başkanlığı bünyesinde faaliyetlerine devam eden Genç Birlik Yönetimi tarafından organize edilen 'Gençlerle Hasbihal' programına katıldı.

Polat, Gençlerle Hasbihal Programına Katıldı Malatya Haber

Malatya Birlik Vakfı Gençlik Kolları tarafından her hafta gerçekleştirilen 'Gençlerle Hasbihal' programının bu haftaki konuğu Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat oldu. Birlik Vakfı Başkanı Sadi Ergül, Gençlik Birlik Başkanı Faruk Alaca ve Yönetim Kurulu üyelerinin ev sahipliğinde gerçekleşen sohbet toplantısında ilk olarak Birlik Vakfı’nın çalışmalarını anlatan sinevizyon gösterisi sunuldu. Hacı Uğur Polat’ın biyografisi ile Yeşilyurt Belediyesinin hizmetleri, projeleri ve çalışmalarına ilişkin hazırlanan sinevizyon gösterisinden sonra konuşan Genç Birlik Vakfı Başkanı Faruk Alaca, birliğin çalışmaları hakkında kısa bilgi verdi.

Genç Birlik Vakfı’nın okuyan, eğitimli ve donanımlı bir gençliğin yetişmesi noktasında büyük bir gayret sarf ettiğini belirten Alaca, “Genç Birlik Vakfı gelecek nesillerin her alanda eğitimli olması için çaba sarf eden bir anlayışla çalışmalarını sürdürmektedir. Bu kapsamda İngilizce, Osmanlıca, fıkıh ve senaryo yazarlığı olmak üzere dört ayrı dalda kurs veriyoruz. Kurslar dışında çeşitli faaliyetlerle gençlerimizin daha donanımlı ve birikimli olmaları için çaba sarf ediyoruz. Bu çalışmalar kapsamında her hafta ilimizin çok kıymetli bir ismiyle ‘Gençlerle Hasbihal’ adı altında bir toplantı gerçekleştirerek, değerli büyüklerimizin tecrübelerini gençlere aktarmalarına vesile oluyoruz” diye konuştu.

POLAT: “GENÇLER BİZİM GELECEĞİMİZDİR”

Birlik Vakfı Malatya Şube Başkanlığı ile Genç Birlik Vakfı’nın çalışmalarından dolayı kutlayan Başkan Polat, kendini böylesine güzel bir ortamda misafir eden Yönetim Kurulu ve gençlere teşekkür etti. Genç neslin her zaman birlikte ve güç birliği yaparak çalışmasını tavsiye eden Başkan Polat, “Gençler bizim geleceğimizdir, geleceğimizin teminatı sizlersiniz bu açıdan bakacak olursak mutlaka örgütlü olmanız gerekiyor. Örgütlü toplumlar iradelerini ve hürriyetlerini çok net ortaya koyarlar.

Sivil toplum kuruluşları aslında hepimiz için resmi eğitimin dışında staj yaptığımız, eğitim gördüğümüz çok kıymetli mekanlardır. Burada yaptığımız toplantılar, hazırladığınız sunumlar, kendi aranızdaki ilişkileriniz, yapmış olduğunuz faaliyetler eğitim kurumları dışında hepimizin yetiştiği ve terbiye gördüğü alanlardır. Böylesine duyarlı bir yaklaşım göstererek çeşitli etkinlikler, kurslar düzenleyen ve bizi burada ağırlayan Birlik Vakfı Şubemize, Genç Birlik Yönetimine teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Yeşilyurt Belediyesinin hizmet felsefesi üzerine kısa bilgi veren Başkan Polat, hizmetlerin temelinde elif ve vav anlayışının hakim kılındığını vurguladı. Yeşilyurt Belediyesinde çok iyi senkronize olmuş, birbirini tamamlayan çok iyi bir çalışma sisteminin olduğuna dikkat çeken Başkan Polat, “Belediye olarak sloganımız elif gibi dosdoğru ama milletimize karşı da mütevazi olma gerçeği yatmaktadır. Tüm hizmetlerimizin temelinde bu mantık vardır. Aslında sistemi çok güzel izah eden derinliği ve anlamı çok farklı olan iki kelimedir. İnşallah bunu hak eden bir kurum ve bunu hak edenlerden oluruz.

Yeşilyurt’ta çok iyi senkronize olmuş bir ekibiz. Kaymakamlık, kamu kurum ve kuruluşları başta olmak üzere sivil toplum kuruluşları ile çok iyi bir diyaloga ve iletişime sahibiz. Hep birlikte çalışıp, ortak projeler üretiyoruz. Belediye olarak tabi ki çok farklı bir yapımız var, halkın oylarıyla seçilmiş bir kurumu yönettiğimiz için sorumluluğumuz daha ağır. Kendi alanımızda olsa da olmasa da halkımızın sorunlarıyla sürekli ilgilenmek durumundayız.

30 Mart 2014 tarihinde göreve geldiğimiz günden bugüne kadar halkımızın ihtiyaçlarına cevap verecek hizmetleri hızlı bir çalışma anlayışıyla yapmaya gayret gösterdik. Park alanları oluşturmak, yeşili ve doğayı korumak, yeni yollar açmak, yollarımızı ve kaldırımlarımızı daha modern hale getirmek, yaşam standardı yüksek, modern bir ilçe görüntüsüne ulaşmak için hizmetlerimizi sürdürüyoruz. Ancak rutin belediyecilik hizmetlerimizin dışında asıl yapmamız gereken sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif açıdan faaliyetlere daha fazla yer vermektir” şeklinde konuştu.

“GENÇLERDEN GELECEK HER TÜRLÜ PROJEYİ DESTEKLERİZ”

Yeşilyurt Belediyesinin gençlere yönelik projelerinden bahseden Başkan Polat, gençlerden gelecek her türlü projeyi destekleyeceklerini ifade etti. Polat, “Kapımız sizlere sonuna kadar açıktır. Gençlerimizin üreten, çalışkan, dinine, ülkesine, milletine, bayrağına ve mukaddesatına bağlı bireyle olarak yetişmeleri için elimizdeki tüm imkanları seferber etmeye hazırız” dedi. Gençlerden gelen sorulara da yanıt veren Başkan Polat, böylesine güzel bir ortamda misafir edilmesine imkan tanıyan Birlik Vakfı’na teşekkür etti.

Konuşmalarda sonra Birlik Vakfı Malatya Şube Başkanı Sadi Ergül ile Genç Birlik Başkanı Faruk Alaca tarafından Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat’a günün anısına teşekkür plaketi verildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 12
Bugün : 215
Bu Ay : 7012
Toplam : 7012

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom