Otizmli Çocukların Büyük Başarısı

Özel Sporcular Federasyonu’nun sportif ve sosyal faaliyetlerinin tamamına otizmli çocuklar ile katılan tek kulüp olma özelliğine sahip Malatya Sessiz Adımlar Spor Kulübü, Nefes Spor Kulübü, Malatya Hokey Spor Kulübü ve Malatya İlk Adım Spor Kulübü 2015 yılında 40 gün içinde 3 Türkiye şampiyonluğu, 1 Türkiye üçüncülüğü kazanarak büyük bir başarıya imza attı.

Otizmli Çocukların Büyük Başarısı Malatya Haber

Özel çocuklar 1-9 Ekimde Samsun’da futbol, 10-20 Ekim’de yine Samsun’da voleybol, 20-22 Kasımda Antalya’da bocce branşında şampiyon oldu. Malatyalı özel sporcular 3 Aralık’ta ise Ankara’da bowling branşında Türkiye üçüncülüğü kazandı.

Özel sporcular kulübü bünyesindeki takımlar, Malatya’daki okullarda öğrenim görüp, kaynaştırma eğitimi alan otizmli çocuklardan oluşuyor. 3 yıl içinde 176 kaynaştırma eğitimi alan özel sporcudan 88’i sportif ve sosyal faaliyetlere katılma şansı buldu. Sporcular Malatya’ya 107’si altın olmak üzere toplamda 187 madalya kazandırdı.
Özel çocukların, sportif başarının yanında 2015 yılında federasyonun tüm sosyal etkinlikleri ve rekreasyon çalışmalarına katılarak öz güven özelliklerini göz ile görülür şekilde geliştirdikleri belirtildi. Özel sporcuların eğitmenliklerini Ali Karaca, Emrah Alıcı, Mevlut İnce, Mikail Şimşek, Mürsel Kurt ve Ömer Cem Öğüt yapıyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 684
Bu Ay : 4128
Toplam : 4128

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom