Gelincik Tepesine 150 Ağaç Dikildi

Orduzu Eğitim ve Kültür Derneği tarafından Gelincik Tepesi’ne 150 adet meyve ağacı dikildi.

Gelincik Tepesine 150 Ağaç Dikildi Malatya Haber

Orduzu Eğitim ve Kültür Derneği tarafından Gelincik Tepesi Marğap mevkiinde düzenlenen iki günlük etkinlikte yaklaşık 150 meyve ağacı toprakla buluşturuldu. “Her kim boş, kuru ve çorak bir araziyi ihya ederse bu amelinden dolayı Allah tarafından mükafatlandırılır. Herhangi bir canlı ondan faydalandıkça orayı ihya edene sadaka yazılır” bilinciyle hareket ettiklerini belirten Orduzu Eğitim ve Kültür Derneği Başkan Yardımcısı Bilal Bozmaz, çevre bilinciyle hareket ettiklerini söyledi.

Bozmaz, “Halkımızın faydasına, neslin ihyası ve ıslahı için çeşitli faaliyetlerde bulunan derneğimiz, faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi. Ekimini ve bundan sonraki dönemde de bakımını üstleneceğimiz alanın güzelleşmesi, yeşil kalması için çalışmalarımızı yürüteceğiz. Gençlerimize çevre bilinci ve ağaç sevgisini aşılamak ve bu çerçevede aldığımız nefese, soluğumuza katkı veren ortamı hazırlamak gayretinde olacağız” diye konuştu.

İki gün içerisinde 150 meyve ağacını toprakla buluşturduklarını söyleyen Bilal Bozmaz, önümüzdeki günlerde 120 ağacın daha dikimini gerçekleştirmeyi planladıklarını ifade etti. Bozmaz, “Daha yeşil bir Gelincik Tepesi, daha nefes alınabilir, yaşanabilir bir Orduzu için Orduzu Eğitim ve Kültür Derneği olarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Halkımıza karşı sorumluluğumuzun yanı sıra çevreye karşı, yaşamak zorunda olduğumuz tabiata karşı da sorumluluğumuz bulunmaktadır. Ağaçlandırma çalışması kapsamında desteklerini esirgemeyen, bizlere katkı sağlayan herkese teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 784
Bu Ay : 6764
Toplam : 6764

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom