Halı Kurslarına İlgi Artıyor

Türk yaşam tarzının en büyük tutkularından biri olan ve her evin olmazsa olmazlarından olan halı ve kilimler, Battalgazi Belediyesi ve İŞ-KUR işbirliğiyle açılan halıcılık kursunda hayat bulmaya devam ediyor.

Halı Kurslarına İlgi Artıyor Malatya Haber

Halı ve kilim el dokumacılığının makinelere yenik düştüğü günümüzde, el dokumacılığı mesleğinin yaşatılması ve vatandaşların meslek edinmesi için açılan halı ve kilim dokuma meslek eğitim kursu özellikle kadınlarımızın vazgeçilmez tutkusu oldu. Ülkeye gelen yabancı konukların el dokuması halı ve kilimlere gösterdiği ilgi bu alanda ticari bir sektör oluştururken, sektörün beslenmesi ve taleplerin karşılanabilmesi için açılan mesleki eğitim kursları Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayında, Hasırcılar Kültür Merkezinde, Göztepe Mahallesi ve Uçbağlar Mahallesinde veriliyor. Kurslara, ev hanımları başta olmak üzere vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

Battalgazi Belediyesi’nin her daim sosyal sorumluluk projelerinin içinde olacağını belirten Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Bütün kamu kuruluşlarımız başta olmak üzere her sivil toplum kuruluşlarımızla istişare halindeyiz. İnsanlarımızın yararına olacak bütün projeleri destekliyoruz. İŞ-KUR Müdürlüğümüzle yaptığımız projeyle birlikte unutulmaya yüz tutmuş meslekleri gün yüzüne çıkartıyoruz’ şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 356
Bu Ay : 356
Toplam : 356

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom