Performans Sergisi Açıldı

Yeşilyurt Belediyesi Yeşil Konak kursiyerlerinin el emeği göz nuru eserlerinin yer aldığı Performans Sergisi’nin açılışı yapıldı.

Performans Sergisi Açıldı Malatya Kültür-Sanat

Yeşil Konak Merkezleri’nde hobi, kişisel gelişim ve meslek edindirme kurslarına katılan kursiyerlerin uzun bir dönem süren hazırlık çalışmalarından sonra ortaya çıkardıkları farklı ve değişik eserlerin yer aldığı Performans Sergisi’nin açılışı yapıldı. MalatyaPark AVM’de düzenlenen sergi açılışına Yeşilyurt İlçe Kaymakamı Nesim Babahanoğlu, Yeşilyurt Belediye Başkan Vekili Salih Urfalı, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcıları, Malatya Girişim Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Başdemir, Malatya Girişim Grubu Üyelerinden eski Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Kavuk, Malatya Girişim Grubu Yönetim Kurulu Üyeleri, Yeşilyurt Belediyesi Birim Müdürleri, Yeşil Yurt İnşaat Genel Müdürü Selahaddin Üzmez, YEKSAM yetkilileri, kursiyerler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Haydar Şahin, açılış sırasında yaptığı konuşmada, Yeşil Konak Merkezleri’nde açılan ücretsiz kurslara katılan kursiyerlerin yaptıkları el emeği göz nuru eserlerin yer aldığı ve 3 gün boyunca devam edecek olan sergiye tüm Malatyalıları davet etti.

BABAHANOĞLU: “ESERLER GÖZ KAMAŞTIRICI”
Yeşilyurt İlçe Kaymakamı Nesim Babahanoğlu ise sergideki eserlerin göz kamaştırıcı olduğunu ve eserlerin altında alın teri yattığını vurguladı. Yeşil Konaklarda kültürel ve sanatsal yönden çok faydalı işlerin yapıldığına dikkat çeken Babahanoğlu, “Yeşil Konaklar ile Halk Eğitim Merkezimiz ortaklaşa çalışmalar yaparak oldukça başarılı işler çıkartıyorlar. El emeği göz nuru olarak ortaya çıkarttıkları, ürünlerin sergilenmesi tanıtılması, halka duyurulması amacıyla üç gün boyunca Malatya Park AVM’de sergilenecek. YEKSAM’da görevli tüm eğitmenlere her yaştan vatandaşımıza meslek ve vasıf kazandırma noktasında verdikleri emek ve çabadan dolayı teşekkür ediyorum. Yeşilyurt Belediyesine eski belediye binalarını Yeşil Konaklar haline getirerek gençlerimize ve dezavantajlı gruplarımıza yönelik el emeği göz nuru sanatsal değeri olan eserlerin ortaya çıkartılmasını sağladıkları içinde Başkanımıza ve ekibine tebrik ediyorum. Sergimiz tanıtım amaçlıdır, aslolan atölyelerde genç kızlarımızın çeyiz yaparak geleceklerine yaptıkları katkının yanı sıra hanımlarımızın üretip satışını yaptıkları ürünlerle kendi ev bütçelerine yaptıkları katkıdır. Ayrıca kurslara katılanların farklı sanat dalları öğrenip psikolojik olarak kendi öz benliklerine yaptıkları katkıdır. Bu serginin ortaya çıkartılmasını ve açılmasında emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

Açılış kurdelesinin kesilmesinden sonra YEKSAM yetkilileri, öğretmenler ve kursiyerler, eserler hakkında katılımcılara detaylı bilgilendirme yaptı. Sergi 12 Aralık Cumartesi gününe kadar açık kalacak.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 781
Bu Ay : 7927
Toplam : 7927

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom