Aile Eğitim Semineri Düzenlendi

Malatya Büyükşehir Belediyesi Aile Danışma ve Destek Merkezi (MADEM) tarafından Topsöğüt Hürriyet İlkokulu’nda “Anne-Baba Tutumları” konulu bir seminer düzenlendi.

Aile Eğitim Semineri Düzenlendi Malatya Eğitim

MADEM Aile Eğitim Uzmanlarından Sümeyye Abacı tarafından verilen seminer programına kadın veliler katıldı. Programın başlangıcında kısa bir konuşma yapan Topsöğüt Hürriyet İlkokulu Müdiresi Sonay İzciler, MADEM işbirliğinde yaklaşık 1 yıldır her ay okulda seminer programı düzenlediklerini kaydederek, “Her ay farklı bir konuda öğrenci velilerimize yönelik aile eğitim seminerlerini okulumuzda gerçekleştirmekteyiz. İlgi ve katılımlarından dolayı değerli velilerimize teşekkür ediyorum. Ayrıca MADEM’in bu hizmetleri vermesini sağlayan Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Çakır’a özellikle teşekkürlerimizi sunuyoruz” diye konuştu.

“ANNE-BABA TUTUMLARI ÖNEMLİ”

Daha sonra Uzman Sümeyye Abacı, katılımcılara anne-baba tutumlarının önemini anlatarak ayrıntılı bilgiler aktardı. Anne-baba tutumları denilince anne-baba ve çocuk arasındaki olumlu veya olumsuz etkileşimi kastettiklerini anlatan Abacı, “Olumsuz tutumdan kastımız, anne-baba arasında gelişen tutarsızlık. Anne-baba, çocuğun davranışları karşısında farklı tavırlar benimserse tutarsızlık oluyor ve çocuk bu durumda hangisinin doğru hangisinin yanlış olduğunu bilemediği için sürekli bir tutarsızlık içerisinde yaşamak zorunda kalıyor. Dolayısıyla çocukluk dönemi olsun, ergenlik dönemi olsun problemli geçebiliyor” şeklinde konuştu.

Abacı, seminer programının sonunda katılımcıların sorularını da cevapladı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom