Aracınızın Kışlık Bakımını Unutmayın

Kış aylarına girilen bugünlerde sanayi esnafı, sürücüleri araçlarının kışlık bakımını bir an önce yaptırmaları konusunda uyardı.

Aracınızın Kışlık Bakımını Unutmayın Malatya Haber

Malatya Yeni sanayi Sitesindeki otomobil tamircisi esnaflarından Basri Turhan, arabalarının kışlık bakımlarını ihmal eden araç sahiplerinin, kış şartlarında araçlarında oluşabilecek arızalar nedeniyle 4 bin liraya varan ağır faturalarla karşılaşabileceklerini ifade ederek kışlık bakımda araçların yağı, suyu, filtreleri, bujileri, fren tertibatı, silecekleri, akü ve lastiklerinin kontrol edilmesinin hayati önem taşıdığını söyledi.

6 yıllık tamirci ustası Turhan sanayide yoğunluğun yavaş yavaş arttığını dile getirerek, “Malumunuz kışa girdik bu zamanlarda kış bakımını yaptırmak için çok araba geliyor ve bizlerde kış şartlarına göre arabaların uyumunu ve bakımını yapıyoruz. Kışın, özellikle kişiye ayrıca bir maddi külfet getirebilecek nedenleri en aza indirebilmek için araçlarda bir takım bakımlar yapıyoruz. Bunlardan bir tanesi ve belki de en önemlisi antifriz, aracın motoru donmasın diye saf su yerine antifriz koyuyoruz. Eğer araçta sadece saf su olursa donma oluyor, donma olduğu zamanda zincirleme olarak kişiye ek bir maddi külfet ortaya çıkıyor” diye konuştu.

Kışın araçlarda genel olarak yapılan bakımlar hakkında da bilgi veren Turhan “Özellikle yerli üretim araçlarında genellikle yağ, su, filtreler, bujiler, fren tertibatı, silecekler, akü, lastikler, marş dinamosu, marş motoru, şarj dinamosu gibi bakımlar oluyor. Avrupa dediğimiz araçlarda ise sadece antifriz değişimi, yağ bakımı, yağ filtresi bakımı, hava filtresi ve klima bakımı gibi bakımlar yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

Arabalarının kışlık bakımlarını ihmal eden araç sahiplerinin, kış şartlarında araçlarında oluşabilecek arızalar nedeniyle 4 bin liraya varan ağır faturalarla karşılaşabileceklerini ve bu yüzden araç bakımını aksatmamaları gerektiğini belirten Turhan, “Bu bakımlara öncelikle kar lastiklerini takarak başlayabilirler. Daha sonrada bu saydığımız bakımları yaparlarsa kendileri ve araçları için iyi olur” dedi.

Kışın kendileri için bir fırsat olduğunu ifade eden Turhan, “Araçların kış şartlarında arızalanmaları yaza göre daha fazla olabiliyor, buda doğal olarak bizim iş potansiyelimizi arttırıyor. Bunun yanında Kışın iş şartlarımızda zorlaşıyor tabi. İşimiz gereği dükkanımızın kapısı her zaman açık bu yüzden çok zorlanıyoruz. Bu konuda da pek fazla yapacak bir şeyimiz yok, mesleğimiz bunu gerektiriyor. En fazla yapacağımız şey üstümüzü kalın giymek, araçlara baktığımız gibi kendimize de bakarsak bu olumsuzluğu biraz daha aşağı çekmiş oluruz” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 81
Bu Ay : 6878
Toplam : 6878

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom