Tiyatro ve Kısa Film Söyleyişi Düzenlendi

Malatya Sivil Yaşam Derneği, tiyatro ve kısa film söyleşisi düzenledi. Söyleşide, tiyatro ve kısa film hakkında merak edilenler konuşuldu.

Tiyatro ve Kısa Film Söyleyişi Düzenlendi Malatya Haber

Malatya Sivil Yaşam Derneği, söyleşi düzenlendi. Söyleşiye katılan Yeşilyurt Belediyesi Genel Sanat Yönetmeni Ömer Konakçı ve kısa film projeleriyle ses getiren genç Yönetmen Yavuz Duman, Sivil Yaşam Derneği Malatya Yerel Kurulu gönüllüleriyle gençlik atölyesinde bir araya geldi. 

Tiyatro ile ilgili konuşan Ömer Konakçı, “Son zamanlarda tiyatroya olan ilgi artıyor. Hem oyunlarda salonlar dolup taşıyor hem de sahnede olmak isteyen kursiyerler ilgi gösteriyor. Bu bizi çok mutlu ediyor. Bu noktada halk eğitim merkezlerine ne kadar teşekkür etsek az olur. Çünkü Malatya’da tiyatroyu ayağa kaldırdılar. Tabi burada yerel yönetimleri de es geçmemeliyiz. Yenilenen, yepyeni bir belediye olan Yeşilyurt Belediyesi ve özellikle başkanı Hacı Uğur Polat biz sanatçılara ve sanatsal etkinliklere büyük destek veriyor. Bunların yanına bir de Sivil Yaşam Derneği gibi duyarlı sivil toplum kuruluşlarının destekleri bizler için çok önemli. İşte bu destekler de bize daha fazla sorumluluk yüklüyor ve biz bunun farkındayız” dedi.

Kısa filmlerin önemine değinerek teknik bilgiler veren Yavuz Duman ise, “Kısa film ve belgesellerin izleyicide bıraktığı etkisi ve önemi kaçınılmaz bir gerçek. Her ne kadar Malatya’da geçtiğimiz yıllarda kısa filme olan ilgi az olsa da halk eğitim bünyesinde açtığımız kurslarla farkındalık oluşturmayı başardık” şeklinde konuştu.

Malatya Sivil Yaşam Derneği Eğitim Destek Birimi’nden Büşra Kılınç, konuşmacılara ve katılımcılara teşekkür ederek, atölye çalışmalarının devam edeceğini kaydetti.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 484
Bu Ay : 3128
Toplam : 3128

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom