Bakan Tüfenkçi, Ahmet Çakır'ı Ziyaret Etti

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere Malatya'ya gelen Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ı makamında ziyaret etti.

Bakan Tüfenkçi, Ahmet Çakır'ı Ziyaret Etti Malatya Haber

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, beraberinde Malatya Valisi Süleyman Kamçı, AK Parti Malatya Milletvekilleri Öznur Çalık, Mustafa Şahin, AK Parti Malatya İl Başkanı Hakan Kahtalı, ilçe belediye başkanları ile birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ı ziyaret ederek bir süre görüştü.

Malatya’nın bir bakanının olmasının yerel yöneticiler olarak kendileri için büyük bir şans olduğunu söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, “Bugüne kadar AK Parti hükümeti ile Türkiye’de ve bölgemizde çok büyük yatırımlar yapıldı. Yapılan bu yatırımların birçoğu bölgemizde devam etmektedir. Bölgemizde devam eden bu yatırımların yapımlarının hızlandırılmasında, yeni projelerin hazırlanmasında ve bu projelere kaynak ayrılmasında Bakanımızın yardım ve destekleri olacaktır. Malatya’mızda devam eden yatırım ve hizmetlerle ilgili olarak bir dosya hazırlayarak Bakanımızın bilgilerine sunacağız. İnşallah Malatya’mızın bütün projeleri ile ilgili Bakanlığımızdan destek alacağız. Malatyalılar her zaman başarılı olmuş, bulundukları konumda çıtayı her zaman yükseklere taşımayı başarmışlardır. İnşallah bu noktada bakanlık nezdinde ülkemize ve Malatya’mıza yakışan büyük hizmetleri yapacağından hiç şüphemiz yoktur” dedi.

Malatyalıların Bakanlarını büyük bir coşku ve kalabalıkla karşıladığını da belirten Başkan Çakır, “Malatyalılar olarak her zaman Malatya’ya yakışanı yapıyoruz. Bakanımızın karşılanması sırasında hemşehrilerimin göstermiş olduğu ilgi ve alakaya teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

BAKAN TÜFENKCİ: “KENTİMİZE HEP BİRLİKTE HİZMET EDECEĞİZ”

Malatya’nın büyükşehir statüsü ile birlikte Büyükşehir Belediyesinin yapmış olduğu yatırım ve hizmetlerin taraflı tarafsız herkesin takdirini kazandığını belirten Bakan Tüfenkci, Malatya için hep birlikte çalışacaklarını söyledi. Bakan Tüfenkci, “Malatya Büyükşehir Belediyesi, büyükşehir olan birçok ilden daha fazla hizmet yapmış ve farkındalığını ortaya koymuştur. İnşallah bundan sonra Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığımızın önderliğinde Valimiz, milletvekillerimiz ve ilçe belediye başkanlarımızla beraber Malatya’da başlayan, devam eden ve Malatya’ya yapılması gereken projeler noktasında hep beraber hizmetleri daha hızlı ilimize getirmenin gayreti içerisinde olacağız.

Belediyelerimizin yapmış olduğu çalışmalar direkt vatandaşımıza yönelik çalışmalar olduğundan bizler bu noktada belediyelerimize her türlü desteği hem kendi Bakanlığımız hem de diğer Bakanlıklar nezdinde vermeye çalışacağız. Bu çalışmalarda milletvekillerimize, belediye başkanlarımıza büyük görevler düşmektedir. Bizler de yatırım ödeneklerinin konması ve hızlanması noktasında elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Malatya’mız için vizyonu daha ileri olan projeleri tasarlayıp kentimize kazandırmamız gerekmektedir. Sıcak ev sahipliğinden dolayı Belediye Başkanımız Ahmet Çakır ve ekibine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 202
Bu Ay : 3759
Toplam : 3759

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom