MHP'de Olağanüstü Kongre Çağrıları

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Malatya İl Başkanı Mehmet Erdem, partinin mevcut tüzüğü nedeniyle olağanüstü kongre ile genel başkan seçilemeyeceğini ifade etti.

MHP'de Olağanüstü Kongre Çağrıları Malatya Siyaset

Erdem, "Mevcut tüzük değiştikten sonra genel başkanlık yarışı başlar" dedi.

MHP Malatya İl Başkanı Mehmet Erdem, 7 Haziran ve 1 Kasım Genel seçimlerinde partiyi başarısız bulan bazı partililerin olağanüstü kongre talebinde bulunduğunu hatırlatarak, mevcut tüzüğe göre olağanüstü kongre ile genel başkan seçilemeyeceğini ifade etti. Erdem, "Milliyetçi Hareket Partisi'nde henüz kongre süreci başlamış değil. Parti, kongreden yeni çıktı. Yaklaşık 6-7 ay oldu, kongreden çıkalı.

7 Haziranda ve 1 Kasım genele seçimlerinde partiyi başarısız gören bazı arkadaşlar bu kongre sürecini istiyorlar. Çalışmalara başladılar. Milliyetçi Hareket Partisi'nin tüzüğünde olağan üstü kongrelerde genel başkan seçimi yok. Bir tüzük değişikliğinden sonra ancak genel başkanlık yarışı başlar. Bazı arkadaşlarımızın da sadece bir tüzük değişikliği için olağanüstü kongre çağrısı var.

Meral hanım, Koray Bey, böyle bir çağrı için açıklama yaptılar. Henüz daha kongre süreci başlamadığı için adaylıklarda henüz kesin değil. Şuan da bir genel başkanlık seçimi yok. Kongre yok, olağan üstü bir kurultay yok.Tüzük değişikliği olmadığı için bu arkadaşlarımız üst kurul delegelerine çağrıda bulunarak tüzük değişikliği için kurultayı toplama çağrısı yapıyorlar. Bu da bütün delegelerin 5 de biri kadar imza toplanması, yani yaklaşık 250 üst kurul delegesinin onayı demektir. Tüzük değiştikten sonra 2 inci bir safha ikinci bir dönem başlayacak. Genel başkanlık seçimi yapılacak. Tüzüğün mutlaka değişmesi gerekir ki aday olan arkadaşlarımız adaylığını açıklaya bilsinler" dedi.

Erdem, genel başkan adaylığının açıklanması için öncelikle tüzüğün değişmesi gerektiğini vurguladı.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 764
Bu Ay : 6744
Toplam : 6744

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom