2016 Bütçesi 503 Milyon Lira

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım ayı Toplantısı’nın üçüncü oturumunu gerçekleştirdi. Toplantıda, 2016 Mali Yılı Büyükşehir Belediye Bütçesi görüşülerek karara bağlandı. 2016 Mali Yılı Büyükşehir Belediye Bütçesi, 503 milyon lira olarak kabul edildi.

2016 Bütçesi 503 Milyon Lira Malatya Haber

Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılan toplantıya, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Şefik Şengün başkanlık etti. Toplantıda kısa bir konuşma yapan Başkan Vekili Şefik Şengün, kurulan 64. hükümet ile Malatyalı bakan atamasının ülkeye ve Malatya’ya hayırlı olması temennisinde bulundu. Büyükşehir Belediye Meclisi, Kasım Ayı Toplantısı’nın üçüncü oturumunda önemli kararlar aldı. Gündem maddeleri içerisinde yer alan Yeni Nikah Sarayı’nın bir bedel karşılığında Kültür A.Ş.’ye kiralanması konusunda, Plan ve Bütçe Komisyon raporu doğrultusunda yıllık 60 bin lira bedelle 10 yıllığına Kültür A.Ş.’ye verilmesi kabul edildi. Büyükşehir Meclisi, 2016 Mali Yılı Büyükşehir Belediye Bütçesi’ni de görüşerek karara bağladı. Bütçe ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyon raporunun okunmasının ardından 2016 Mali Yılı bütçesi üzerinden görüşmeler yapıldıktan sonra, komisyon raporu doğrultusunda 2016 Mali Yılı Büyükşehir Belediye Bütçesi, 503 milyon lira olarak kabul edildi. 2016 bütçesi üzerinde görüşmeler yapılırken, CHP grubu adına söz alan Meclis Üyesi Hurşit Kuşçu, bütçe ile ilgili görüş ve önerilerini sunarak, yapılan çalışmalardan dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Park ve Bahçeler Şube Müdürlüğü, Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ve asbestli boruları değiştiren MASKİ ile Arguvan’daki heyelan ile ilgili Jeolojik çalışmalardan dolayı İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı’na teşekkür etti.

Meclis Toplantısı’nda ayrıca Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin 2016 Mali Yılı Ücret Tarifesi de Plan ve Bütçe Komisyonu raporu doğrultusunda kabul edilirken, Malatya Büyükşehir Belediyesi Sosyal ve İktisadi İşletmesi kurulması da yine komisyon kararı doğrultusunda kabul edildi. Büyükşehir Belediye Meclisi, toplantıda gündemde yer alan imar maddelerinin de bir kısmını görüşerek karara bağlarken, Kasım Ayı Toplantısı’nın dördüncü ve son oturumu 30 Kasım Pazartesi günü saat 14.00’de yapmayı kararlaştırdı. Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı’nın ardından MASKİ Genel Kurulu da yapıldı. Yapılan toplantıda, MASKİ’nin 2016 Mali Yılı Bütçesi’nin 280 milyon lira olması kabul edildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 8
Bugün : 802
Bu Ay : 5692
Toplam : 5692

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom