Kernek Külliyesi'nde Öğretmenler Günü Kutlandı

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılarak hizmete sunulan Kernek Külliyesi’nde Öğretmenler Günü kutlama etkinliği düzenlendi.

Kernek Külliyesi'nde Öğretmenler Günü Kutlandı Malatya Haber

Etkinliğe Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı İhsan Gençay, şube müdürleri ve Büyükşehir Belediyesinin eğitim merkezlerinde görevli öğretmenler ile öğrenciler katıldı. Kahvaltılı olarak düzenlenen etkinlikte öğrenciler Esma Doğan ve Nisa Örs öğretmenlerine duydukları sevgiyi anlattı. Öğrenciler, öğretmenlere ve verilen hizmetlerden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a teşekkür etti. Etkinlikte bir konuşma yaparak tüm öğretmenlerin gününü kutlayan Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı İhsan Gençay, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’ın ilk göreve geldiği 2009 yılında 300 öğrenci ile başlatılan eğitim faaliyetlerinin son olarak Kernek Külliyesi’nin de hizmete alınmasıyla 2 bin 200 öğrenci ile devam ettiğini belirtti.

“ÖĞRENCİ SAYISI 3 BİNE ULAŞACAK”
Gençay, Kernek Külliyesi’nin Osmanlı medeniyetini andıran tarzda yapıldığını ve cami merkezli bir yer olduğunu söyledi. İhsan Gençay, TOKİ ile Orduzu bölgesinde de eğitim faaliyetleri için hazırlık çalışmalarının devam ettiğini, bu çalışmalarının tamamlanmasıyla ve hizmete alınmasıyla eğitim alan öğrenci sayının 3 bine ulaşacağını ifade etti. Gençay, “Biz Büyükşehir Belediyesi olarak eğitim-öğretimin daha çok eğitim yanıyla ilgiliyiz. Bilgi teknolojilerinin alabildiğine yaygınlaştığı bir çağda internete girip herhangi bir bilgiye çok kısa bir sürede ulaşma imkanımız var. Dolayısıyla biz bilgi yüklemekten ziyade bilgiye nasıl ulaşılır, bilgi nasıl elde edilirin metodolojisini verdiğimizde hadisenin öğretim boyutunu büyük ölçüde halletmiş oluruz. Ama asıl olan eğitim, davranışlar ise bilgisayarın düğmesine basarak kazandırılabilecek, elde edilebilecek bir şey değildir. Bu bir hayat biçimidir, hayat tarzıdır. Bu, öncelikle bizim şahsımızda başlayan ve daha sonra da öğrencimize yansıyan bir hadisedir. Bu açıdan bu konuya özellikle dikkat etmemiz büyük önem taşıyor. Çocuklarımızın davranışlarını aileleriyle görüşmek suretiyle takip etmek, gerektiğinde o davranışları değiştirmeye yönelik yapmamız gereken iş neyse onu yapmamız gerekir. İnanıyorum ki sizler bu konuda hassasiyet gösteriyorsunuz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Ahmet Çakır adına emeklerinizden dolayı hepinize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Etkinlikte daha sonra öğretmenlere çeşitli hediyeler verildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 116
Bu Ay : 739
Toplam : 739

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom