Kitap Veren Ağaç Okunur

Malatya Kent Konseyi Çocuk Meclisi çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla bazı ilköğretim okullarında “Kitap Veren Ağaç Okunur” projesini başlattı.

Kitap Veren Ağaç Okunur Malatya Haber

Proje tanıtımının gerçekleştiği Fırat İlkokulunda düzenlenen programa Kent Konseyi Genel Sekreteri Abdullah Pektaş, Çocuk Meclisi Başkanı Ayşenaz Atabay, Okul Müdür Yardımcısı Zeki Sevinç, öğretmenler ve öğrenciler katıldılar.

Kent Konseyi Genel Sekreteri Abdullah Pektaş, yaptığı konuşmada çocuk ve hayal arasında sıkı bir bağ olduğunu belirterek, çocuğun “hayal kuran insan” olduğunu söyledi. “Kitap Veren Ağaç Okunur” projesinin de bir çocuğun hayali olduğunu vurgulayan Pektaş, “Bugün burada bu proje ile toprağa bir tohum attık,  umarım bu tohum ileride birer Necip Fazıl Kısakürek, Nazım Hikmet, Ahmet Hamdi Tanpınar olarak karşımıza çıkacaktır. Temennimiz bu tohumun ileride yüzlerce kitabın yazılmasına vesile olmasıdır” dedi.

Proje kapsamında hazırlanan ağaç minyatürünün okullarda iki hafta boyunca kalacağını ve kitap özetlerini Kent Konseyi Genel Sekreterliğine getiren öğrencilere sürpriz hediyeler verileceğini söyleyen Pektaş,  Kent Konseyi olarak çocukları mutlu etmeye yönelik çalışmaların devam edeceğini kaydederek,  okul idaresine ve öğrencilere teşekkür etti.

Çocuk Meclisi Başkanı Ayşenaz Atabay, faydalı bireyler olmak adına herkesin çok kitap okuması gerektiğini vurgulayarak, “Bizlere destek olan Kent Konseyi Genel Sekreteri Abdullah Pektaş’a, Müdür Yardımcısı Zeki Sevinç’e çok teşekkür ediyorum” dedi.

Okul Müdür Yardımcısı Zeki Sevinç uygulanan projenin çok anlamlı olduğunu ifade ederek Kent Konseyi Genel Sekreteri Abdullah Pektaş’a teşekkür etti. Öğrenciler yapılan çalışmadan memnun oldukları ifade ederek Kent Konseyi Genel Sekreterliğine teşekkür ettiler.

Genel Sekreterlikten alınan bilgiye göre proje kapsamında hazırlanan minyatür ağaç üzerine dekore edilmiş kitaplar belirli aralıklarla okullarda öğrencilerin istifadesine sunulacağı belirtildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 6
Bugün : 235
Bu Ay : 6319
Toplam : 6319

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom