Turizim Şehrine Dönüşmüş

Bir dizi toplantılara katılmak üzere Malatya’ya gelen Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü İrfan Güvendi, Battalgazi ilçesinin tarihi ve doğal güzelliklerini gezdi.

Turizim Şehrine Dönüşmüş Malatya Haber

Malatya’ya gelen Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü İrfan Güvendi, Tarım Kredi Kooperatifleri Malatya Bölge Müdürü Adil Önal ve Tarım Kredi Kooperatifleri Yönetim Kurulu Üyesi Yaşar Terzi, Battalgazi ilçesinde bulunan tarihi ve doğal güzelliklerini gezdi. Tarihi Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı’nda Battalgazi Belediyesi tarafından açılan sanat atölyelerini gezen İrfan Güvendi, Battalgazi Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü rehberlerinden bilgiler aldı.

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü İrfan Güvendi, Arslantepe gibi insanlık tarihi için ışık olan bir merkezin mutlaka UNESCO Dünya Kültür Mirası geçici listeden asıl listeye alınması gerektiğini ifade etti. Anadolu’da tarımının lokomotifi olmuş Malatya’nın güzel bir tarihi dokusu olduğunu belirten Güvendi, “Battalgazi’nin tarihi güzelliklerini gezdik. Doğrusu çok etkilendik. Battalgazi Belediyesi’nin yaptığı projeleri ve güzellikleri gördük. Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı yaptığı çalışmalardan dolayı kutluyorum. Tarım şehri Malatya aynı zamanda turizm şehrine dönüşmüş” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 11
Bugün : 793
Bu Ay : 5683
Toplam : 5683

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom