Büyükşehir Hizmetleri Devam Ediyor

Doğanşehir ilçesinde yaptıracağı mezbahanenin temeli atılırken tamamlanan kütüphanenin de açılışı yapılacak.

Büyükşehir Hizmetleri Devam Ediyor Malatya İlçe

Malatya merkezin yanı sıra ilçelere de yatırım ve hizmetler gerçekleştiren Malatya Büyükşehir Belediyesi, aynı gün içerisinde Doğanşehir ilçesinde yaptıracağı mezbahanenin temeli atılırken tamamlanan kütüphanenin de açılışı yapılacak.

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri 20 Kasım Cuma günü Doğanşehir’de hem temel atacak, hem de açılış yapacağını belirtti. Belediye yetkilileri, bütün ilçelere yapılması planlanan Turgut Özal Kütüphaneleri’nin ilki Doğanşehir’de açılıacağı belirtildi. Kütüphane’nin açılışı dolayısıyla yarın saat 10.30’da Doğanşehir ilçe merkezinde bir tören düzenleneceğini belirten yetkililer, okuma alışkanlığının artırılmasının yanı sıra, özellikle ilçelerde eğitim görmekte olan öğrencilerin sınavlara daha nezih ortamlarda hazırlanmasını sağlamak amacıyla projelendirilen kütüphanelere 10 bin adet kitap temin edildiği kaydetti. Yetkililer her kütüphaneye ayrı ayrı birer adet bilgisayar ile fotokopi ve tarayıcı özelliklerine sahip yazıcıların konulacağı da açıkladı.

MEZBAHENENİN TEMELİ ATILIYOR

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından kütüphane açılışının ardından saat 11.00’de Doğanşehir’de yapılacak mezbahanenin de temeli atılacak. Büyükşehir Belediyesi Doğanşehir ilçesinde yaklaşık 380 metrekarelik bir alan üzerine yeni ve modern bir mezbahane inşa edecek. Günümüz teknolojisine uygun her türlü makine ve teçhizatla donatılacak olan mezbahane projesi içerisinde kesim kabini, ikiz ray sistemi, 4 soğuk hava deposu, şüpheli hayvan kesim bölümü bulunuyor. Malatya Büyükşehir Belediyesi Doğanşehir ilçesinin yanı sıra Darende, Arapgir ve Pütürge ilçelerinde de mezbahane yapmayı hedefliyor.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 5
Bugün : 154
Bu Ay : 2638
Toplam : 2638

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom