Cadde Düzenleme Çalışmaları Devam Ediyor

Büyükşehir Belediyesi, Cadde düzenleme çalışmalarına devam ediyor

Cadde Düzenleme Çalışmaları Devam Ediyor Malatya Haber

Altyapısı biten yerlerde üstyapı çalışmalarını sürdüren Malatya Büyükşehir Belediyesi, bu kapsamda; Fahri Kayahan, Tecde ve Halep caddelerinde üstyapı düzenleme çalışmaları yapıyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır çalışmaların devam ettiği Fahri Kayahan, Tecde-Yeşilyurt yolu ve Halep Caddesinde incelemelerde bulunarak, çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Malatya’yı tek merkezli yapıdan kurtaracak önemli projeleri hayata geçirmeye başladıklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Kuzey ve Güney kuşak yollarının Malatya’da trafiği rahatlatacağını söyledi.

Tecde, Karakavak ve Bostanbaşı bölgelerinin Malatya’nın yeni alt merkezleri olduğunu ifade eden Başkan Çakır, “Bu bölgelerimizde bugüne kadar birçok yol açtık. Temel hedefimiz Malatya’mızda yeni bulvarlar ve alt merkezler oluştururken sağlıklı büyümesini sağlamaktır. Fahri Kayahan, Halep Caddesi ve Tecde-Yeşilyurt yolunda üst yapı çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Tecde-Yeşilyurt yolumuzda kotu düşürdük. Tüm altyapıyı yeniledik.

Diğer kamu kurumları da altyapılarını yeniledi. Yağmur drenaj sistemi kuruldu. Birinci kat asfalt serimini yaptık. Üst yapı çalışmaları kapsamında cadde üzerine 2 metre genişliğinde yürüyüş yolları, cep otoparklar, 2.5 metre genişliğinde bisiklet yolu, 5 metre genişliğinde de yeşil alanlar yapılıyor. Çalışmaların yapıldığı bölgelere yine yüzlerce ağaç dikeceğiz. Aydınlatmalarıyla birlikte bu bölgelerimiz daha düzenli ve nezih bir görünüme kavuşacak” dedi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 1
Bugün : 1
Bu Ay : 1
Toplam : 1

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom