UCLG-MEWA Programı Sona Erdi

Malatya Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Malatya’da başlayan Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Ortadoğu ve Batı Asya Bölge Teşkilatı (UCLG-MEWA) Yönetim Kurulu ve Konsey Ortak Toplantısı, Çevre Komitesi Toplantısı ve Sürdürülebilir Kentler Forumu programı sona erdi.

UCLG-MEWA Programı Sona Erdi Malatya Haber

UCLG-MEWA Yönetim Kurulu ve Konsey Ortak Toplantısı’nın yapıldığı programın ikinci gününde Sürdürülebilir Kentler Forumu kapsamında, Yerel Yönetimler ve Sürdürülebilir Yaşam: Değişimin Temel Aktörleri Kentler, COP21’e Doğru İklim Değişikliği Politikalarının Bölgemizdeki Yansımaları, Yeşil Şehirler Yetiştirmek, Kentsel ve Kent Çeperi, Sürdürülebilir Atık Yönetimi, Enerji Üretimdeki Fırsatlar ve Kaynağında Azaltma adı altında 4 oturum yapıldı. Program sonunda UCLG-MEWA Sürdürülebilir Çevresel Politikalar için Yerel Yönetim Liderleri Malatya Deklarasyonu yayınlanırken, kapanış konuşmasını ise UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman ile Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır yaptı.

DUMAN: “MALATYA, KONYA VE SEFERİHİSAR BELEDİYELERİ EŞ BAŞKAN SEÇİLDİ”
UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman yaptığı konuşmada 2 gün süren programlar sırasında ev sahipliği ve organizasyondan dolayı Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve diğer emeği geçenler ile katılımcılara teşekkür etti. Ekonomik İşbirliği Teşkilatı D-8 ile imzalanan mutabakat zaptı ve UCLG Avrasya Bölge Teşkilatı ile imzalanan ortak çalışma protokolü çerçevesinde gelecekte yapılacak güzel işlerin temelinin Malatya’da atıldığını kaydeden Duman, “UCLG-MEWA bünyesinde bulunan 7 komiteye ek olarak Kentsel Mobilite Komitesi ve Kentsel Turizm Komitesi’ni kurduk. Çevre Komitemizin gerçekleştirdiği toplantıyla birlikte komitemize İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni Başkan seçip, Malatya Büyükşehir Belediyesi, Konya Büyükşehir Belediyesi ve Seferihisar Belediyelerini de eş başkan seçmek suretiyle çalışmamızı tamamladık. Toplantımızın bundan sonraki ilk toplantısını İstanbul’da yapmaya karar verdik. Umut ediyorum ki Çevre Komitesi toplantımızla beraber yerel yönetimlerde bu konudaki duyarlılık artacaktır” dedi.

ÇAKIR: “TEMEL HEDEF, DOĞAYA VERİLECEK ZARARI ORTADAN KALDIRMAK OLMALI”
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır ise yaptığı kapanış konuşmasında, Malatya’nın çok önemli bir programa ev sahipliği yaptığını belirterek, böyle bir programın Malatya’da yapılmasından dolayı mutluluk duyduğunu söyledi. Yapılan toplantıda çok önemli sonuçların çıktığına inandığını belirten Başkan Çakır, “Bizler sürekli olarak insanların yaşamlarını kolaylaştırmak adına yeni buluşlar, yeni arayışlar içerisine giriyoruz. Dünyada sürekli olarak bir ekonomik yarış var. Ancak bununla birlikte insanların geleceğini tehlikeye atacak çevre kirliliği ortaya çıkıyor. Bir yandan insan yaşamını kolaylaştırırken, bir yandan da insan yaşamını kolaylaştırmak için gerçekleştirilen yatırım ve hizmetler sırasında insana ve insan geleceğine, doğaya vereceği zararı tamamen ortadan kaldırmak temel hedefimiz olmalı. Malatya’daki toplantı bu anlamda çok önemliydi. Bu konu hiçbir zaman bitmeyecek. Bir taraftan hizmet yaparken, diğer taraftan çevreye karşı duyarlılığımız da devam etmek zorunda. Yapılan toplantılarda bununla ilgili güzel sonuçlar çıktığına inanıyorum. Katılımcıların da bundan yeterince istifade ettiğini düşünüyorum” şeklinde konuştu.

KATILIMCILARA KRİSTAL KAYISI HEDİYE EDİLDİ
Kapanış konuşmalarının ardından UCLG-MEWA Genel Sekreteri Mehmet Duman, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır’a teşekkür plaketi verirken, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu da vazo hediye etti. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır da programa katılanlara kayısı kristali verdi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 4
Bugün : 235
Bu Ay : 4601
Toplam : 4601

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom