Ekim Ayı Toplantısı Başladı

Malatya Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım ayı toplantısının 1. oturumu, Meclis Başkan Vekili Şefik Şengün başkanlığında yapıldı.

Ekim Ayı Toplantısı Başladı Malatya Haber

Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda yapılan toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Meclis Başkan Vekili Şefik Şengün toplantı başında yaptığı konuşmada, 1 Kasım seçimlerinin ülkemize huzur getirmesi temennisinde bulunup, “Terör olaylarında şehit olan güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabırlar diliyorum” dedi. 

Meclis toplantısının I. oturumunda, gündem dışı verilen tekliflerin okunmasının ardından gündem maddeleri görüşüldü. Gündem maddelerinin bir kısmı karara bağlanırken, bazı maddeler bir sonraki toplantıya ertelendi, bazı maddeler ise ilgili komisyonlara havale edildi.

II. OTURUM 20 KASIM’DA
Malatya Büyükşehir Meclisi Kasım Ayı toplantısının II. oturumu 20 Kasım Cuma günü saat 14.00’de yapmayı kararlaştırdı. Meclis Toplantısı’nda meclis üyeleri ile basın mensuplarına Doğanyol Belediyesi tarafından nar ikramı yapılırken, Hekimhan Belediyesi tarafından ceviz, Arapgir Belediyesi tarafından da üzüm ikramı yapıldı.

BELEDİYELER BİRLİĞİ VE KAYHİB MECLİS TOPLANTILARI
Büyükşehir Belediye Meclisi Kasım Ayı Meclis Toplantısı’nın I. oturumunun ardından Malatya Belediyeler Birliği ve KAYHİB Meclis Toplantıları ile MASKİ Genel Kurul Toplantısı da yapıldı. Malatya Belediyeler Birliği Meclis Toplantısı Belediyeler Birliği Başkan Vekili Selahattin Gürkan Başkanlığı’nda toplandı. Geçen toplantıya ait karar özetinin kabul edilmesinin ardından 2016 yılı Belediyeler Birliği Bütçesi’nin görüşülmesine geçildi. 
2016 yılı Belediyeler Birliği bütçesi 3 milyon TL olarak oylanarak kabul edildi. Karakaya Baraj Gölü Kültür ve Turizm Gelişim Bölgesi Alt Yapı Hizmet Birliği Meclis Toplantısı ise Meclis Üyesi Mehmet Karaman başkanlığında toplandı. KAYHİB Meclis Toplantısı’nda gündemdeki maddeler ile 2016 yılı bütçesi görüşülerek karara bağlandı. KAYHİB’in 2016 yılı bütçesi 386 bin lira olarak kararlaştırıldı.

MASKİ GENEL KURUL TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
MASKİ Genel Kurul Toplantısı’nda da gündemde yer alan maddeler görüşülerek, bazıları karara bağlanırken, bazıları ise ilgili komisyonlara havale edildi.

Yorum Yaz

Doğrulama Kodu
Yorumlar

Malatya Platformu

Malatya Hava Durumu

malatya hava durumu malatya hava durumu

Site İstatistikleri [05.07.2017'den beri]

Çevrimiçi Ziyaretçi : 7
Bugün : 465
Bu Ay : 1200
Toplam : 1200

Son Eklenen Firmalar

Nas çelik para kasası

FİRMA DETAYI

Büyük Otel

FİRMA DETAYI

Hayat Hastanesi

FİRMA DETAYI

Park Hospital

FİRMA DETAYI

Çapa Tarım

FİRMA DETAYI

Çınar Koleji

FİRMA DETAYI
Haber Scripti: KayısıNet - Malatya Web Tasarım | Hosting Yer Sağlayıcı: MiTelekom